top of page
Євгенія Гладунова

Євгенія Михайлівна Гладунова народилася 10 липня 1936 року на Лемківщині (Польща, Краківське воєводство) у селянській родині. Закінчила Львів­ський державний університет ім. І. Франка, філологічний факультет. Працювала вчителем, методистом у до­шкіль­них установах Рівного. У 1993-2003 рр. працювала на посаді старшого референта Рівненського обласного товариства «Просвіта». У 1995-1998 рр. – помічник народного депутата В. Ковтунця. З 1988 р. належить до Товариства «Просвіта». З 1989 р. є членом правління обласної організації «Просвіта». З 2003 р. є членом ради міського товариства «Просвіта». Була фундатором Союзу Українок. Належала до громадської організації НРУ. Організаційна робота: заходи обласного товариства з відзначення ювілейних, літературних і мистецьких дат (відзначення свят української мови, свята Матері, Шевченківських свят), збори, конференції. Є автором десятків статей у газетах «Дзвін», «Демократична Рівненщина», «Сім днів», «Панорама», «Нова Волинь» та ін., книг «Літопис Рівненської “Просвіти”» (1988-1998), «“Просвіта” і просвітяни» (2003). Нагороджена вісьмома грамотами за професійну діяльність, медаллю «За трудову доблесть», дипломом «За заслуги перед містом», за працю у «Просвіті» – почесними грамотами облради, міськради, відзнакою ВУТ «Просвіти» «Будівничий України».

 

«Просвіта» допомогла мені в реалізації моїх духовних задумів. В «Просвіті» я знайшла побратимів-однодумців, нелицемірних друзів, які переймаються державницькими інтересами і готові прийти на допомогу один одному у важкі хвилини життя.

 

В юності я мріяла стати письменницею, однак не вистачило ні таланту, ні настирливої праці. Частково моя мрія здійснилась у «Просвіті», коли я стала літописцем «Просвіти», записуючи день-у-день найважливіші події. На основі цих записів були видані книги «Літопис Рівненської “Просвіти”» (1988-1998) та «“Просвіта” і просвітяни» (2003 р.) при активній підтримці мого чоловіка Михайла Борейка.

 

А ще були написані десятки статей на захист української мови, про діячів української літератури, культури, про найпекучіші проблеми просвітництва. Можу сказати, що я стала журналістом, хоч організаційно до Спілки письменників не належу.

bottom of page