top of page
Publishing header3.jpg

Видавнича діяльність

Михайло Борейко був обраний членом правління у 1989 році. З дитинства закоханий у книги Михайло взяв під опіку просвітянську читальню. Вишукував добродійників, які коштами чи книгами поповнювали книжковий фонд. По-справжньому віднайшов себе Михайло Борейко, коли на правлінні «Просвіти» йому було доручено видавничу справу.

  

Кожна книга, перевидана у «Просвіті» Борейком, – це ціла історія пошуків, відкриттів і знахідок. Михайло Семенович постійно відшукує рідкісні видання, котрі були або заборонені, або видавались давно і невідомі в Україні.

 

Книги «Просвіти» через працівників обласної бібліотеки у 2009 р. потрапили на фестиваль книги у Феодосії; їх представила наша активна просвітянка Наталія Войтович. Вона і привезла Михайлові Борейку подяку за активну видавничу справу, підписану головою ВУТ «Просвіта» П. Мовчаном, начальником управління культури Феодосії Тамарою Стеблюк та письменником-організатором фестивалю Євгеном Білоусом.

 

Проаналізувавши видавничу діяльність у «Просвіті» Михайла Борейка, можна подивуватись великій копіткій праці цього вболівальника за Українську державу, її мову та культуру.

 

Звичайно, у своїй праці Михайло спирався на підтримку своїх побратимів-просвітян: голів обласної «Просвіти» Володимира Ковтунця, Петра Кульчинського, Любомира Гладуна, голову міського товариства Катерину Сичик, членів ради Євгенію Гладунову, Лілію Овдійчук, Наталю Войтович, Марію Вербець, Наталю Савчук, Тетяну Сергіюк, Валентину Ярощук, Валерія Войтовича, Богдана Денисюка.

 

Напрочуд гарні люди зібрані у керівництві міського товариства «Просвіта», з якими легко працювати, долати всі труднощі і досягати успіху.

Нижче представлені книги, видані «Просвітою» у різні періоди.

Інформація подана за записами Євгенії Гладунової (члена ради міського товариства «Просвіта»).

Історія видавництва деяких книг доповнена або цілком представлена відповідними анотаціями.

bottom of page