Тетяна Сергіюк
Членом правління міського товариства Всеукраїнського об’єднання «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Тетяна Сергіюк була обрана у 2007 році. Для пані Тетяни членство в організації – це можливість залучати ширше коло учнівської та студентської молоді до мовно-літературних, мистецьких та патріотичних заходів.
Шлях до «Просвіти» закономірний. З дитинства вихована в національному дусі, в українській родині, коріння якої увібрало споконвічні традиції Волинської землі (с. Бокійма на Млинівщині). Батьки, зокрема мама – учитель-філолог, навчали своїх доньок Тетяну та Олену (у заміжжі Шульга) цінувати працю, робити добро, бути щедрими, любити людей. Цими принципами й досі керуються сестри, допомагаючи і підтримуючи одна одну.
Закінчила Рівненський педінститут. З 1990 року – на освітянській роботі. Просвітянська зірка Тетяни зійшла в період професійного визнання, коли її було призначено головним спеціалістом управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації.
Продовжуючи традиції попередників, зачинателів просвітянського руху 90-х років ХХ століття Я. Гірника, Ф. Парамоненка, М. Мучинського, Н. Савчук, Т. Гавлітіної, В. Новака, під керівництвом і за підтримки Івана Вєтрова (начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА 2005–2012 років), Тетяна Володимирівна активно включається в організацію й проведення обласних етапів всеукраїнських конкурсів з українознавства, знавців української мови ім. П. Яцика, «Об’єднаймося ж, брати мої», обласного конкурсу “Перло многоцінне” та ін.
Ініціювала підготовку та публікацію статей у часописі «Слово Просвіти», де працювала сестра, Олена Шульга. Читачі всієї України мали можливість знайомитися із просвітянськими буднями й святами рівнян, з активними просвітянами краю.
Нині, працюючи на посаді методиста Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, Тетяна вдало поєднує професійні обов’язки (робота з обдарованою молоддю) з молодіжним просвітницьким рухом, віднаходячи обдаровану, національно свідому молодь, пропонуючи теми досліджень, які популяризують літературу рідного краю, фольклор Полісся та Волині на всеукраїнському рівні.
До цієї роботи залучає дочку Ірину, аспірантку Національного університету водного господарства та природокористування, яка націлює, консультує й допомагає старшокласникам у написанні робіт щодо архітектурних особливостей та збереження історичної та сакральної спадщини Млинівщини, Дубна, Острога, Рівного та бере активну участь у збереженні автентичності дерев’яних православних храмів.
Співпраця з Михайлом Борейком у перевиданні рідкісних книг дає очевидні результати. Як видання Рівненської «Просвіти» за участі Тетяни Сергіюк побачили світ такі книги: поема «Гільгамеш», «Зимою в бункері» Степана Хріна, «Табірний Кобзар» Тараса Шевченка, «Екзод Тараса Шевченка» Леоніда Плюща, «Пролісок» Павла Грабовського.
Улюблені заняття: подорожувати по замках та музеях Західної України, читати (улюблені письменники: Іван Багряний, Улас Самчук, Оксана Забужко).