top of page
Наталія Войтович

Войтович Наталія Василівна – член «Просвіти» з 2003 року.

 

Працює в Рівненській державній обласній бібліотеці на посаді завідуючої відділом обслуговування. У своїй професійній діяльності займається популяризацією книг, проведенням культурно-просвітницьких заходів, створенням позитивного іміджу книгозбірні.

 

Зокрема, популяризуючи неоціненну творчість Тараса Григоровича Шевченка, на базі бібліотеки Наталією Войтович проведено краєзнавчі уроки «Волинськими шляхами Тараса Шевченка». У рамках літературної студії «Погорина» пані Наталею проведено творчу зустріч з молодими літераторами «Шевченка читають молоді», літературний квест «Шевченкові верстви». У березні до дня народження Тараса Шевченка в бібліотеці щороку нагороджують переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої». Урочисте дійство неодноразово оргнізовувала Наталія Войтович.

Разом із колегами пані Наталія також займається популяризацією книг письменників Рівненщини. Зокрема досить потужним є щорічний обласний конкурс «Краща книга Рівненщини». Упродовж року Наталією Войтович разом із працівниками бібліотеки організовано комплекс заходів з популяризації творів лауреатів Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, книг, виданих за державною програмою «Українська книга», Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Пані Наталія співорганізатор зустрічі з відомим просвітянином редактором газети «Культура і життя» Євгеном Букетом та презентації його книг  «Іван Бондаренко. Останній полковник Коліївщини. Життєписи» та «Швачка».

Бібліотечні працівники, у числі яких Наталія Войтович,  активно розробляють нові сервіси для мешканців та гостей міста. Серед нових проектів – «Живе краєзнавство», який передбачає ознайомлення широкого загалу з історичним минулим нашого краю.

За вагомий вклад у розвиток бібліотечної справи, патріотичне виховання молоді пані Наталія була відзначена грамотами Міністерства культури України, обласної державної адміністрації та обласної Ради, Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, подяками міського об’єднання товариства «Просвіта» ім Т. Шевченка.

 

Керуючись виразом «Світ далекий від ідеального, але для того ми живемо, щоб робити його кращим», намагаюсь своїми буденними справами внести хоч краплину любові моїй Батьківщині.

 

Просвітянкою стала завдяки Євгенії Михайлівні Гладуновій та Михайлу Семеновичу Борейко. Своїм бездоганним прикладом любові до України, їх фанатичній відданості національним ідеалам, вони навчили бути вірною обраній справі, навчили залишатись назавжди людиною, що і стало моїм кредо життя.

 

Дитяча мрія працювати з книгою, з людьми здійснилась завдяки мамі. Моє дитинство пройшло в бібліотеці, де працювала мама. Яскраві образи книжкових героїв, запах нових книг, які я читала, сидячи на підлозі біля книжкових шаф і досі переді мною…

- від мами – любов до квітів… Мальви, чорнобривці, хризантеми, айстри… не уявляю маминої хати без них…

- від батька – любов до землі, до жовтого колосся в полі, до синього неба… до отчого порогу, до родинного вогнища. Батько вчив шанувати людей, бо і сам їх шанував.

 

Родом з Житомирщини. Древнє містечко Овруч, школа № 4, дали мені путівку в життя, яке багато років тому привело мене в Рівне, яке і стало моєю другою домівкою.

 

Особливих злетів у житті не було, визначною особистістю не стала, але щаслива, бо щоденно спілкуюсь з цікавими і творчими людьми, з молоддю; маю двоє дітей і заради цього варто жити.

bottom of page