Мирослава Косарєва
Косарєва Мирослава Йосипівна у товаристві «Просвіта» з 1988 року. Народилась на Львівщині в патріотичній родині. Дитинство минуло в Дубні, на берегах тихоплинної Ікви, неподалік старовинного замку князів Острозьких. Мама, Прокоп (Мудрик) Лідія Сафонівна була зв’язковою УПА, засновником «Просвіти» в м. Дубно.
Мирослава Косарєва була серед тих, хто в 1988 році створив у Дубні й Рівному ініціативну групу з відродження Товариства української мови імені Тараса Шевченка, що згодом переросло у товариство «Просвіта».
Педагог за освітою (закінчила Рівненський педінститут), інтелігентна, високодуховна. Хоч би де працювала — педагагом у дитячому садочку чи в управлінні освіти — самовідданою працею наближала незалежність України ще задовго до її проголошення.
Перша просвітянська справа – збір підписів за надання українській мові статусу державної. Разом з хором «Просвіта» об’їздила сотні сіл і міст Рівненщини з лекціями-концертами, освячуючи могили воїнів УПА, піднімаючи синьо-жовті прапори. Організовувала учнівські експедиції «Просвіта сіяла світло», «Шляхами УПА».
На її запрошення в наш край приїжджають молодіжні організації з Донеччини, Луганщини, Сумщини, щоб почерпнути знання про історію волинської землі, на власні очі побачити овіяні славою місця.
З 1999 по 2009 роки очолювала міську Координаційну раду з питань сім’ї та гендерної політики. Переможець міського та обласного конкурсів «Жінка 2002 року» в номінації «Громадська діячка», переможець Всеукраїнської благодійної акції «Зорі надії» (за організацію багатьох благодійних акцій для дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей).
Мирослава Косарєва стала ініціатором проведення в м. Рівному багатьох загальноміських заходів: Свята Батька, Параду близнюків, «Кольорового свята» до Дня захисту дітей, конкурсу творчих робіт дітей-інвалідів «Ой хто, хто Миколая любить», міської естафети «Рівненська родина», конкурсу «Літопис мого роду».
Пані Мирослава — член обласного правління «Просвіти» з першого його складу, заступник голови Рівненського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, член Спілки жінок Рівного, Клубу ділових жінок.
Діяльність Мирослави Косарєвої не залишилась непоміченою. Її відзначено нагородами міської й обласної влади, Міністерства освіти і науки, ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Народного руху України, Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого. 2003-го Мирослава Косарєва стала переможницею обласного конкурсу «Жінка року» в номінації «Жінки — громадські діячі». Нагороджена медаллю Всеукраїнського товариства «Просвіта» – «Будівничий України» (2009).