top of page
Лілія Овдійчук

Овдійчук Лілія Миколаївна з 1998 року – член ради міської організації «Просвіта».

Народилася 22 серпня 1963 р. в с. Кам’янка Березнівського району Рівненської області. Закінчила Дніпропетровський державний університет за спеціальністю «фі­ло­лог, викладач української мови та літератури». А в душі – закохана в літературу та в Україну жінка. Кандидат педагогічних наук, доцент. Працює в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті ім. акад. С. Дем’янчука. 

У 90-их роках була лектором у народному університеті «Просвіти», викладала на курсах укра­їн­ської мови для росіян у ПК «Хімік», готувала сценарії і проводила святкові вечори вшанування письменників, діячів культури, до річниць «Просвіти», Днів української писемності та культури.

 

Брала участь у телепередачі «Той, на кого ви чекали» у прямому ефірі з нагоди Шевченківського свята (2003 р.). Була делегатом ІІІ і ІV Всеукраїнського форуму українців від Рівненської організації «Просвіта» (2001, 2006 рр.).

 

Пані Лілія є репрезентантом книг, виданих «Просвітою», на Всеукраїнських наукових конференціях у ВНЗ України: у Житомирі (2006 р., І. Франко «Повісті та оповідання»), Луганську та Бердянську (2014 р., Є. Єнджеєвич «Українські ночі…»), Краматорську (2015 р., Т. Шевченко «Кобзар» 1876 р. видання), Миколаєві-Очакові (2017 р., Шевченко «Екзод Шевченка», П. Грабовський «Пролісок»).

 

Зокрема 1-3 лютого 2015 р. Лілія Миколаївна перебувала у м. Краматорську з освітянсько-просвітянською місією: проводила уроки для учнів, майстер-класи з презентацією інноваційних методів читання для бібліотекарів міських та шкільних книгозбірень, інтерактивні лекції з методики навчання літератури для вчителів української та зарубіжної словесності, а також представила і подарувала міським та окремим шкільним бібліотекам книги видані «Просвітою» міста Рівного.

Лілія Овдійчук є організатором та активним учасником багатьох просвітянських заходів та подій, які протистоять несправедливості  та антиукраїнству. Уміє словом і ділом спонукати до дії студентську молодь.

 

Виступає з публікаціями в місцевій пресі як просвітянка. Бере активну участь у підготовці до видання та перевидання членом ради «Просвіти» М. Борейком книг: підбирає ілюстрації, фотоматеріали, пише післямови та передмови. Є автором підручників та методичних посібників.

Нагороджена грамотами та подяками міської організації «Просвіта».

bottom of page