top of page
Галина Коломис

 «Україна починається з тебе, з твоєї повсякденної праці, з твоїх слів і думок», – ці слова Галина Григорівна часто чула в дитинстві від  батьків і запам’ятала на все життя. Учительсько-мистецька родина Григорія та Лариси Гайдарів, у якій 28 січня 1975 року народилася Галина, проживала в селі Шпиколоси, що в мальовничому краї Маркіяна Шашкевича – Золочівщині Львівської області. Село здавна славиться патріотичними традиціями, гончарським мистецтвом та талановитими людьми. А ще – єдністю у протистоянні антиукраїнськості: за совєтських часів мешканці невеликого села відстояли греко-католицький храм, костел, школу; у сільському клубі завжди діяв (незважаючи на погрози й переслідування) патріотичний аматорський театральний колектив, хор, а згодом – ансамбль «Хлопці лісовії». Керівником театральної трупи та ансамблю довгий час був тато Григорій. А Галя разом з мамою Лесею учасниками вистав та концертів… Ще з дитинства чула розповіді про хату-читальню в бабці та дідуся, яку організовували місцеві просвітяни, але маленькою не завжди розуміла, чому про такі цікаві речі потрібно було говорити тихенько… Напевне, тому уже на першому курсі Бродівського педучилища в 1991 році активно долучалась до усіх патріотичних студентських акцій. А згодом, за волею долі потрапивши на Рівненщину, уже вчителюючи на Здолбунівщині, долучала до вивчення історії, традицій школярів Спасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів під час різних заходів. Організувала в сільському храмі Воздвиження Чесного Хреста дитячий хор, була ведучою та автором сценаріїв патріотичних заходів, які відбувалися в сільському будинку культури.

 

У 2000 роках доля проклала шлях у місто Рівне. Упевнено ступила на стежку учителя-філолога в Рівненській ЗОШ І-ІІІ ступенів №20, під керівництвом директора-просвітянки Ніни Сукач. Згодом стала заступником директора з виховної роботи. Знайомство з рівненськими просвітянами утвердило бажання долучитись до «Просвіти» міста. З того часу пані Галина – організатор просвітянських заходів на рівні школи, міста. З 2009 року стала координатором діяльності школи як громадсько-активного закладу та координатором українсько-польського проекту «Віддані Україні – відкриті світу». 

 

З 2013 року – член ради міського об’єднання товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка. Була і є автором сценаріїв та ведучою загальноміських просвітянських заходів. Галина є укладачем програми курсів з вивчення української мови для дітей-переселенців зі Сходу України та Криму, а також співорганізатором урочистостей та занять для цих дітей. З 2014 року Галина Коломис – методист комунальної установи «Рівненський міський методичний кабінет». З того часу до просвітянської діяльності мотивує філологів міста. Серед найбільш вдалих заходів  – Франкові студії до 160-річчя від дня народження І. Франка; започаткувала проведення зустрічей у рамках фанклубу сучасної книги; пізнавальні, патріотично спрямовані екскурсії, літературні вітальні з І. Калинцем, Ю. Винничуком, О. Ірванцем, братами Капрановими та іншими сучасними літераторами-патріотами. У 2016 році стала співавтором проекту до 100-річчя міської «Просвіти» «Сім подій» та співорганізатором реалізації заходів у рамках проекту. Долучається до редагування матеріалів просвітянських досліджень та спогадів. Є автором презентацій та статей про діяльність «Просвіти» міста на інформаційних сайтах, у соцмережах. З 2019 року працює спеціалістом в управлінні Державної служби якості освіти України у Рівненській області.

 

Галина вважає, що лише разом, у спільноті справжніх просвітян-патріотів з пам’яттю про минуле, любов’ю до України, з вірою в Бога та повсякденною працею зробимо рідну країну достойною європейською державою.

bottom of page