Андрій Пастушенко
Народився 24 червня 1952 р. в с. Лисичинці Тернопільської області. У 1972 р. закінчив Чортківське педучилище, 1976 р. – Київський державний інститут культури.
Свою трудову діяльність Андрій Пастушенко розпочав у 1974 р. художнім керівником Колоденського сільського будинку культури, з 1976 року – викладач Кременецького педучилища, де ним був написаний перший музичний спектакль. З 1978 р. – викладач Корнинської музичної школи, де створив зразковий фольклорний ансамбль «Устонька».
З 1983 р. – викладач у Рівненському державному педінституті і керівник народного фольклорного ансамблю «Живограй» (більше 30 років). У виконанні студентського колективу звучать народні звичаї та обряди, пісні, записані керівником, як у Рівненській, так і в Тернопільській областях. З часу створення цього колективу було підготовлено й проведено понад 500 концертів. «Живограй» був переможцем радіо- та телеконкурсів «Нові імена», «Сонячні кларнети», «Перлини душі народної», постійно займав призові місця на всеукраїнських та міжнародних конкурсах в Німеччині, Польщі, Естонії, Болгарії, Росії (1991 та 2012 рр.).
З 1998 по 2008 рік – проректор з виховної роботи Міжнародного економіко-гуманітарного університету. Голова первинної організації РОО ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка» в університеті. З 2010 року – професор кафедри хорового диригування факультету музичного мистецтва Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету.
Пан Андрій перший в області видав збірку повстанських пісень «Ми йдем до бою» (1992 р.), а також кілька десятків авторських збірників і навчальних посібників з народної творчості. Провів благодійні концерти: «Будуємо храм» (2008 р.), «Діти – наше майбутнє» (2010 р.), «За Україну Богу помолись» (2010 р.), а також численні творчі концерти-звіти. Засновник всеукраїнських фестивалів «Весняний первоцвіт» (2005-2016 рр.), «Зустрічаємо Різдво» (2009-2016 рр.). Є автором та ведучим телепередачі «Музичні діалоги», у якій взяли участь більше тридцяти творчих особистостей.
За авторськими піснями Андрія Семеновича вийшло п’ять музичних альбомів («Батьку мій», «Храм душі», «Ода любові», «Україно, рідний краю», «За Україну Богу помолись») та знято більше двадцяти музичних фільмів. Пісні композитора виконують у багатьох країнах світу. Андрій Пастушенко постійно виступає з лекціями перед культурно-освітніми працівниками та вчителями Рівненщини. Діяльність ансамблю та керівника висвітлюється у засобах масової інформації та пресі.
Нагороджений відзнаками та почесними званнями: «Відмінник освіти України» (2001 р.), Заслужений працівник культури України (2007 р.), а також почесними грамотами Міністерства освіти і науки України (2007 р.), Міністерства культури і туризму України, центрального комітету профспілки працівників культури України (2008 р.), Національної спілки письменників України (2012 р.), Національної всеукраїнської музичної спілки України (2014 р.).
2 листопада 2016 року пан Андрій обраний головою Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки.