top of page

У 2012  році «Просвітою» була видана ґрунтовна книга про Шевченка (до його 200-ліття) польського письменника Єжи Єнджеєвича «Українські ночі або родовід генія» у перекладі Євгена Рослицького. Це біографічний роман про Тараса Шевченка. В Україні ця книга видається вперше.

 

Опираючись на історичні джерела, автор правдиво змалював образ великого українського поета, «останнього козака», який надихнув свою націю вірою у національне визволення і державність. Єжи Єнджеєвич також описує тогочасні політичні, суспільні та культурні події в Україні, в Російській імперії та в усій Європі, тим самим допомагаючи зрозуміти, як формувалися погляди Шевченка. Твір написаний по-особливому: відкриває внутрішній світ українського генія – його захоплення, переживання, труднощі, піднесення, почуття. Цікаво дізнаватися про шлях становлення Шевченка від допитливого та винахідливого хлопчика до чутливого та вмілого юнака до мужнього, відданого та сміливого захисника України.

 

Це видання має багато благодійників. Серед них Генеральне Консульство Республіки Польща у Луцьку, Олег і Лада Рослицькі (діти перекладача) в пам’ять свого батька, Товариство Української Мови ім. Тарас Шевченка у США, Наукове Товариство ім. Шевченка в Канаді та багато інших.

 

На презентації книги у Рівному був присутній син перекладача Олег Рослицький, а також Кшиштоф Савіцкі, консул у справах культури Генерального консульства Польщі в Луцьку.      

9 - Ukrayinski_nochi - 12.2011.jpg
bottom of page