Урочиста академія до 100-річного ювілею Рівненської “Просвіти”
З нагоди 100-ліття з часу заснування Рівненської «Просвіти» в День української писемності та мови в міському Будинку культури організували урочисту академію. Дійство зібрало просвітян різних поколінь. Сторічний ювілей наша «Просвіта» зустрічає зі здобутками, це відзначив і міський голова Рівного Володимир Хомко, який завітав привітати просвітян. І чи не найголовніший серед них – це утвердження рідної мови у всіх сферах нашого життя. – У 70-х роках, коли я закінчував школу, в Рівному важко було почути українську мову, – розповів міський голова. – В інституті було три викладачі, які викладали українською, це також був подвиг. Але за останні тридцять років все змінилось. Ми маємо повністю українське місто. І це все відбулося без будь-якого примусу. У цьому чимала заслуга «Просвіти».
Об’єднання товариства «Просвіта» за вагому допомогу міського голови у різноманітних просвітянських починаннях присвоїло Володимиру Хомку звання Почесного члена «Просвіти». Цього дня крім мера звання, почесні грамоти, подяки отримали активні члени міської «Просвіти», які стояли біля витоків її відродження і ті, що зараз присвячують своє життя просвітянській роботі. – За роки незалежності у Рівному ми справді побудували національну школу, саме тому сьогодні серед нагороджених було багато освітян, – наголосила голова Рівненського міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Катерина Сичик. – Бо одне із завдань, яке ставила перед собою сучасна «Просвіта», це якраз побудова української національної школи. Все російськомовне у нашому місті відійшло в минуле, але нам не треба втрачати пильність. Одним із завдань на сучасному етапі є те, що ми маємо показати справжню Україну українцям зі сходу.
Для просвітян підготували святковий концерт, який розпочали бандуристки з тріо «Любисток». Порадували своїми віршами та співом вихованці ДНЗ №22. Заспівала для просвітян і співачка-волонтерка Христина Панасюк. Бурхливі оплески зірвав скрипаль Любомир Пастушенко. А пісні у виконанні народного хору «Верес» під керівництвом Петра Невірковця не залишили нікого байдужим.
З нагоди 100-річчя міської «Просвіти» незабаром вийдуть із друку книга-збірка про діяльність рівненських просвітян «На скрижалях просвітянської долі» та календар на 2018 рік «Рівненські рівневзори» за дитячими малюнками краєвидів міста.
Відсвяткувавши 100-ліття, рівненські просвітяни складають нові плани. На часі – омолодження просвітянських спільнот. А міське товариство «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка буде ідейним та інтелектуальним громадським провідником суспільного життя, утверджуючи українство в європейському та світовому просторі, із Заходу до Сходу, з Півночі до Півдня.