top of page

Вікторина “Я люблю Україну”

21 жовтня 2010 року в Рівненському обласному театрі ляльок молоді просвітяни разом з представниками влади, журналістами, відомими спортсменами та лідерами молодіжних громадських організацій змагалися інтелектом в шоу-грі «Я люблю Україну». Захід відбувався в рамках реалізації проекту «Патріотичні ігри молоді Рівного» спільно з міським об’єднанням товариства «Просвіта» за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Вікторина проводилась з метою формувати національну свідомість та патріотичний дух молоді; популяризувати українську пісню; ознайомити з цікавими фактами історії України; підвищити престиж рідної мови.

 

Змагалося 2 команди. Назви команд відповідали кольору прапора нашої держави: «Сині» і «Жовті». Учасники команд були одягнені в колір своєї команди. Капітан команди «Синіх»: член ГО «Молода Просвіта» Антонюк Сергій. Члени цієї команди: начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому Василь Степанович Харковець; ведуча новин на каналі «Рівне 1» Світлана Сирота; учасниця зимових олімпійських ігор 2010 у Ванкувері, майстер спорту з фристайлу Ольга Полюк та Кондрашова Галина Іванівна, медична сестра підліткового відділення Рівненської обласної клінічної лікарні, нагороджена медалями: «За врятоване життя» та «За відвагу в надзвичайних ситуаціях»; в рамках Всеукраїнської програми «Гордість Країни» отримала Статуетку «Гордість Країни». Капітан команди «Жовтих»: член ГО «Молода Просвіта» Кравчук Валентин. Члени цієї команди: перший голова «Просвіти» в Рівненській області Мельничук Святослав; незалежний журналіст, автор та ведуча програми «Підемо разом», що транслюється на каналах «Рівне 1» та «РТБ» Оксана Фусик; голова ГО «Крила» Юрій Ткачук та призер всеукраїнських олімпіад з екології.

 

Поки учасникам на екрані задавали різного роду запитання, глядачі в залі були поділені теж на дві команди. Кожному з них роздали по кольоровому аркушу паперу (сині і жовті). Глядачі, котрі тримали в руках синій аркуш вболівали за команду «Синіх», а ті, котрі мали жовтий – за «Жовтих». Вони могли отримати для своєї команди бонусний бал, вгадавши пісню за заданими нотами.

 

Командам-учасницям прийшлося вже не так і легко, адже до перемоги потрібно було пройти 8 раундів: «Вірю-не вірю», «Перевірка на грамотність», «Говоримо по-нашому», «Великі Українці», «Спортивний», «Тести по-нашому», «На зуб», «Більше-менше». Мабуть, найцікавішим був 7 раунд, де учасникам пропонувалися чотири види варення, треба було не просто відгадати, які запропоновані види, а знайти серед них «афини». Адже, відомо, що в різних куточках нашої країни називають по-різному одні й ті ж слова. Метою цього раунду було дізнатися нові українські слова, хай навіть і діалекти, але ж слова, які вживають в нашій Україні. Підкріпившись та скуштувавши всі види варення, учасники здогадались, що «афини» – це чорниці, а називають ці ягоди так на Івано-Франківщині.

 

Спостерігаючи за тим, як учасники жваво обговорювали відповіді, а вболівальники старалися допомогти своїм командам, віримо в те, що молоді люди дізналися багато нових фактів з історії, географії та звичаїв нашого народу, що вони ще більше любитимуть нашу державу, будуть хотіти дізнаватися більше про Україну та будуть розмовляти своєю, рідною мовою.

 

Після останнього раунду, команда «Синіх» вирвалася вперед і з результатом 32:30 виграла у команди «Жовтих». Та ми, молоді просвітяни, переконані, що поділ на «синіх» і «жовтих» – це умовний поділ і перемога в нас одна, адже ці кольори – це кольори нашого прапору, прапору нашої держави, єдиної, нероздільної, найкращої.

bottom of page