У переддень Покрови Пресвятої Богородиці, з нагоди Дня захисника України, Дня українського козацтва, річниці Української Повстанської Армії, з ініціативи міського об’єднання товариства «Просвіта» та за організації управління освіти Рівненського міськвиконкому 13 жовтня 2016 року відбувся 22-ий огляд-конкурс військово-патріотичної пісні та строю «Червона калина». Дійство відкрив міський голова Володимир Хомко, привітавши учнівську молодь і побажавши юним рівнянам справжнього козацького духу та перемог в усіх гарних справах.
День Захисника стає для кожного українця знаковою подією, коли ми згадуємо усіх, хто творив і творить справжню українську історію, бо захисниками рідної землі є учасники усіх національно-визвольних змагань, герої Революції гідності, добровольці і військові у зоні АТО, волонтери, діти і дорослі – всі ті, хто різними шляхами наближає нашу перемогу.
Перед початком конкурсу на майдані Незалежності відбулася безпрецедентна подія – учнівська молодь внесла 63 бойові стяги, освячені в бою кров’ю найкращих синів України, овіяні порохом і незламністю духу героїв, із символічними підписами воїнів з різних військових частин. Наші земляки, які захищали рідну землю на Сході Української держави, передали прапори в руки української молоді, у навчальні заклади міста, – щоб зберегти пам’ять про тих, хто ціною власного життя рятував їх в бою і піднімав на найвищі точки в зоні АТО.
В усі часи Бойовий Прапор військової частини був символ честі, доблесті та слави. Сьогодні наш прапор – це більше, ніж символ, а інколи – важливіше, ніж життя. У бою його треба рятувати будь-якою ціною. Бойові стяги, які пройшли Авдіївку, Піски, Водяне, Донецький аеропорт… Синьо-жовті прапори, які побували на блок-постах, на бойових машинах, у бліндажах і військових палатках по усій лінії фронту, внесені під козацький марш юними рівнянами, створили на майдані Незалежності особливу патріотичну атмосферу. Її підсилила хвилина мовчання, під час якої бойові прапори було схилено, а вихованці ПДМ зворушливо «вибивали» кожну скорботну мить у справжні майданівські баки.
Управління освіти під час підготовки заходу активно співпрацювало зі штабом оперативного командування «Захід». Особливого змісту конкурсу додало те, що членами журі були не тільки професійні військові, а й кіборги – Роман Рудейчук та Андрій Ліснічук. Ці мужні хлопці, які пройшли пекло Донецького аеропорту, – справжні герої сучасної України!
У конкурсі взяло участь 33 навчальні заклади міста. Члени журі оцінювали проходження строєм і виконання військового вітання (відповідно до вимог Статуту Збройних Сил України) та виконання повстанської або козацької пісні під час проходження строєм.
Усі взводи отримали від торгової марки «Рум’янець» смачні солодкі булочки, а переможці – грамоти управління освіти, які командирам взводів вручили військові та заступник міського голови Галина Кульчинська.
Завдяки нашим героям Україна вистояла і готова зараз йти вперед. Достойними їх нащадками є сьогоднішня молодь, яка вже має право називатися захисниками Вітчизни, бо активно допомагає і підтримує українську армію з початку війни з російськими загарбниками на Сході, а на «Червоній калині» продемонструвала справжній козацький дух та патріотичний запал!