top of page

“Нова радість стала” для дітей-переселенців

У період новорічно-різдвяних свят, на передодні третього великого свята Водохреща дітям-дошкільнятам вимушених переселенців, що проживають у Рівному, організували різдвяне свято.

За ініціативи Рівненського міського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка вдруге відбулося свято «Нова радість стала» для дітей-переселенців на базі ЗДО №45. Організатори сказали, що таким чином хотіли нагадати присутнім батькам і діткам, що ми їх підтримуємо, що ми єдині – від Заходу до Сходу. Для того запросили всіх малюків, що відвідують рівненські дошкільні заклади освіти з вихователями, батьками, щоб разом поспівати колядок, щедрівок, привітати присутніх з українськими різдвяними святами.

Дзвінкі колядки, щедрівки та віншування наймолодшими, розмаїття вишиванок, дух патріотизму та святково прикрашена зала з красунею ялинкою, створювали неймовірну атмосферу. Особливо піднесений  настрій  подарували присутнім юні таланти разом з своїми батьками та вихователями ДЗО №11 різдвяною феєрією. А господарі цього дійства співали хвалу Всевишньому і кружляли у таночку в образі ангелів.

Прийшла на свято до малюків голова рівненської «Просвіти» Катерина Сичик. Вона радо привітала присутніх з святами, виразила прикрість, що події на Сході країни змусили людей покинути рідні місця. – На долю цих дітей випали великі труднощі й випробування. Тому ми повинні подарувати їм в цей день святковий настрій та свою турботу, щоб вони відчували себе захищеними, – зазначила Катерина Іванівна. Вона побажала всім здійснення  найзаповітніших мрій та бажань. Любові від рідних та близьких, бути чесними та слухняними, найкращими в світі  дітьми. І щоб світле свято Різдва зігрівало душу і спонукало тільки на добрі вчинки. 42 дошкільнятам – учасникам свята, голова «Просвіти» подарувала м’які іграшки та матеріали для художньої творчості, які були передані діаспорою з Чикаго.

– Малечі створили справжнє свято та подарували неймовірні емоції, – ділиться враженнями Катерина Василець, переселенка з Донецька, яка завітала на свято разом з донечкою Марією. – Вона відвідує ДЗО №38, ми дуже задоволені відношенням вихователів та дітей і роботою цього закладу. Старший синок теж відвідував садочок. Прийшла на свято, щоб поспівати колядок разом з донею, власним прикладом показати любов до українських традицій, що передаються поколіннями. Свято дуже колоритне, емоційне, за що щиро вдячні, – додала п. Катерина. Дуже тішилася своїм синочком Олена Козіна, переселенка з Луганська, який прийшов на свято у вишиванці і співав першу в житті колядку. Вона дякувала організаторам за запрошення та пречудове свято для малюків, увагу і турботу зі сторони управління освіти та «Просвіти» міста.

В одному старому мультфільмі головний герой сказав фразу «Роби добро та кидай його у воду, – і воно обов’язково до тебе добром і повернеться!». Звичайно, хотілося б, щоб не лише у країні, але і у цілому світі було менше тих, хто потребує такої допомоги, почуваючи себе знедоленим чи обділеним. Але наш обов’язок – не забувати творити добро, не чекати за це нагороди чи визнання – і воно до нас добром і повернеться.  

bottom of page