top of page

Презентація книги Гната Хоткевича “Тарас Шевченко”

Рівненським міським товариством «Просвіта» ім. Т. Шевченка перевидано книгу Гната Хоткевича «Тарас Шевченко» за львівським виданням 1966 року. Книга вийшла у видавництві «Волинські обереги» за сприяння Рівненського міського управління культури. Її було презентовано 30 вересня 2019 року в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. 

 

Друк видання здійснено за незавершеним романом українського письменника, історика, композитора, педагога, театрального і громадсько-політичного діяча, виданим у Львові 1966 року. Належачи за радянських часів до політично ненадійних і стоячи осторонь тодішніх літературних дискусій, Хоткевич був одним з найпопулярніших письменників в Україні, про що свідчить поява його «Творів» у 8-ми томах (1928-1932). Але далі знову почалися утиски, внаслідок так і лишилася незакінчена тетралогія про Т. Шевченка, над якою Хоткевич працював від 1928 року.

 

Від міської просвітянської організації з вітальним словом виступила член правління «Просвіти» Євгенія Гладунова, яка багато років популяризує Шевченкове слово. Директор видавництва «Волинські обереги» Віталій Власюк відзначив творчу роботу і наполегливість ініціатора численних просвітянських видань Михайла Борейка, який представив просвітянську Шевченкіану та розповів про роботу над книгою.

 

Передмову до видання написала Оксана Приходько, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри базових і спеціальних дисциплін Національного авіаційного університету. Вона розповіла про значення Шевченкового слова в наші дні, образ Шевченка на Майдані під час революції Гідності та воєнних подій на Донбасі, про сучасні інтерпретації пісень на слова Кобзаря та про Вільнюський період в житті Тараса Шевченка.

 

За цією книгою учні Малої Академії Наук учнівської молоді досліджують ранні роки життя Тараса Шевченка, вивчають творчість Гната Хоткевича. Про роботу з науковими працями, дослідженнями учнів МАНу повідомила методист відділень мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Малої Академії Наук учнівської молоді Тетяна Сергіюк.

 

Під час заходу прозвучали вірші Тараса Щевченка у виконанні учня шостого класу ЗОШ № 23 Дениса Мамчура та учениці сьомого класу Здолбунівської ЗОШ № 3 Олесі Коруженець. Учень МАНу зі Здолбунівської ЗОШ № 3 Олександр Салійчук гідно презентував свою творчу роботу за творчістю Гната Хоткевича.

 

Бібліотека вдячна викладачу медичного коледжу Наталії Савчук, вчителям Здолбунівської ЗОШ № 3 Аллі Човнило, Ірині Притулі, Ганні Коруженець та вчителям Рівненської ЗОШ № 23 Вікторії Юзюк і Ірині Котенко за сприяння у проведенні презентації.

bottom of page