top of page

19 листопада 2013 року в актовій залі Рівненської спеціалізованої школи №15 та в приміщенні музею-бібліотеки «Просвіта Рівненщини» за ініціативи голови міського об’єднання товариства «Просвіта» Катерини Сичик відбувся захід, приурочений трагічній даті в календарі українців – 80-річчю голодомору, штучно створеного на багатій і щедрій землі тоталітарною сталінською системою в 1932-1933 роках.

Дійство відбувалося за участю голови ГО «Молода Просвіта» Л. Грекул, члена ради ГО «Молода Просвіта» М. Жовтан, члена ради міського об’єднання товариства «Просвіта» Світлани Істоміної, лідерів учнівського самоврядування навчальних закладів та учнів СпШ №15.

Творчий колектив учнівської молоді СпШ №15 підготував для учасників заходу ліричну композицію про Голодомор 1932-33 років, у нетрадиційному форматі. Дійство, яке відбувалося на сцені, зворушило глядачів до сліз.

Лідерам учнівського самоврядування запропонували переглянути уривки із фільму «Живі». Ініціатори заходу закликали активну молодь організувати перегляд цього фільму у своїх навчальних закладах.

Усі учасники дійств взяли участь в майстер-класі, який підготували педагоги міського центру творчості учнівської молоді. Виготовлені власноруч свічі і колоски – символи людського життя – діти розмістили на полотні поряд з трагічним знаком Голодомору 33-го – розп’яттям Богородиці на чорному хресті найстрашнішої в ХХ столітті національної трагедії.

 

У суботу 23 листопада учнівська молодь доєднається до молебню, який відбудеться на території Свято-Покровського кафедрального собору.

bottom of page