top of page

Журавлиними ключами линули у незвідані заокеанські далі в пошуках кращої долі українці ще з другої половини ХІХ століття. Хтось не долетів, хтось повернувся, хтось знайшов свій куточок у чужому краї і зробив його, незважаючи на труднощі, направду українським. Адже збирав по краплині традиції, заборонену на Батьківщині літературу, докладав зусилля для збереження рідного слова та духовних скарбів нації.

 

Справжніми почуттями тривоги за майбутнє рідної землі керуються й до сьогодні істинні українці, тепер жителі Чикаго, Віра та Богдан Боднаруки. Саме вони презентували в бібліотеку музею «Просвіта Рівненщини» безліч різноманітної літератури з-за океану, презентацію якої було проведено 6 жовтня 2015 року.

 

Дієву співпрацю з родиною Боднаруків Рівненське об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка налагодило ще в 1996 році з ініціативи Бориса Степанишина, Євгенії Гладунової та Михайла Борейка. Результатом стали унікальні видання, серед яких – «Українські ночі або Родовід генія» Єжи Єнджеєвича, «Правда Кобзаря» Василя Барки та ще більше 15 цікавих книг. Цьогорічну ініціативу українців з-за океану підтримали просвітянин Михайло Борейко та голова міського об’єднання товариства «Просвіта» Катерина Сичик.

 

Презентація літератури відбувалася за категоріями:

  • з історичною літературою ознайомив Андрій Жив’юк, кандидат історичних наук, доцент завідувач кафедри історії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені С. Дем’янчука;

  • цікавинки шкільництва, мемуарної літератури, літературознавства представила Лілія Овдійчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української мови та літератури Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені С. Дем’янчука;

  • про художню літературу розповіла Тетяна Сергіюк, завідувач філологічним відділом Малої академії наук;

  • доторкнутися до мистецтва допомогла Анжела Хамедюк, заввідділом мистецтв обласної наукової бібліотеки;

  • переконати, що музика – це література душі, зумів Святослав Мельничук, завідувач кафедри інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету.

 

Презентовані матеріали викликали жваве обговорення серед присутніх: викладачів Рівненських ВНЗ (МЕГУ, РДГУ, НУВГП), представників шкільних та міських бібліотек, просвітян. Учасники заходу одностайно пропонували залучати до опрацювання літератури студентів та старшокласників, використовувати книги для підготовки робіт на конкурс-захист дослідницьких робіт МАН, проводити на базі музею тематичні засідання предметних методоб’єднань вчителів, літературні та історичні заходи. Запрошуємо й вас до співпраці!

bottom of page