top of page

Річниця музею “Просвіти”

15 березня 2013 року в музеї-бібліотеці «Просвіта Рівненщини ім. Т. Шевченка» відбувся захід, приурочений першій річниці створення музею. На святкову зустріч було запрошено міського голову В. Є. Хомка, начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому В. С. Харковця, найактивніших просвітян Рівного, а також представників просвітянських організацій з районів.

 

Голова громадської організації «Молода Просвіта» Людмила Грекул презентувала роботу міського об’єднання та просвітянського музею за минулий рік у формі відео звіту. Пані Людмила зауважила, що активному функціонуванню музею сприяють не тільки екскурсії, які розроблені для різних вікових категорій, а й проведення на базі музею загальноміських заходів за участю учнівської та просвітянської молоді міста.

 

Під час зустрічі міський голова вручив іменні подяки найактивнішим просвітянам міста. Очільник міста запевнив, що він і надалі опікуватиметься «Просвітою», у діяльності якої вбачає яскравий приклад залучення молоді до активного громадського життя задля рідної землі.

 

Просвітяни презентували ще один цікавий проект, який, на думку голови міського об’єднання товариства «Просвіта» Катерини Сичик, сприятиме популяризації музею. Це проведення на базі музею майстер-класів з декоративно-ужиткового мистецтва для учнів рівненських шкіл. Така форма роботи розвиватиме творчі здібності дітей, а також пожвавить інтерес до українського мистецтва. Майстер-класи проводитимуть керівники гуртків із міського центру творчості учнівської молоді. На святковій зустрічі вони провели елементи майстер-класу для усіх присутніх. Просвітяни виготовляли листівки до Прощеної неділі у техніці витинанки. Учасники майстер-класу зможуть у цей важливий для всіх християн день подарувати листівку своїм рідним, друзям зі словами: «Простіть мені». А у відповідь почути: «Хай Бог прощає, і я прощаю з любов’ю!»

 

За традицією, у Прощену неділю українці готували вареники. Тож усіх учасників святкової зустрічі теж пригостили смачними варениками.

 

Організатори сподіваються, що просвітяни нашої області частіше проводитимуть спільні заходи, акції, адже в єднанні – наша сила!

bottom of page