top of page

8 грудня 2015 року в актовій залі Рівненської гімназії «Гармонія» зібралася просвітянська громада міста, щоб привітати з днем народження найстарішу громадську організацію України – Всеукраїнське об’єднання товариства «Просвіта», датою заснування якої вважають 8 грудня 1868 року (м. Львів).

 

Учасників зібрання, членів первинних просвітянських осередків навчальних закладів міста, привітала Катерина Іванівна Сичик, голова міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Катерина Іванівна прозвітувала про діяльність об’єднання за 2015 рік і окреслила головні завдання просвітян на наступний рік. «Бог і Україна», – ці слова відомого українського педагога Г. Ващенка, на думку К. Сичик, повинні бути в серці кожного українця, кожного освітянина.

 

Чудовим завершальним акордом Дня «Просвіти» став виступ вихованців гімназії «Гармонія», які підготували для гостей справжнє одкровення української душі – піснями, словами, поглядами, рухами – серцями діти стверджували віру в перемогу добра і миру, у те, що ми усе робимо правильно.

 

Лист матері до сина-воїна, людське серце в дитячих руках, яке благає усіх нас бути сильними і безкомпромісними, пісня «Господи, помилуй нас!», яку зал виконував стоячи, – усе, що робили діти, було надзвичайно зворушливим і щирим.

 

Не обійшлося на Дні «Просвіти» і без нагород: подяки міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка отримали найактивніші просвітяни загальноосвітніх та дошкільних закладів міста.

 

З днем народження, Просвіто!

bottom of page