top of page

Місто Рівне стало свідком першого фестивалю шкільних художніх колективів «Наша пісня, наша дума не вмре, не загине», присвячений Шевченківським дням. Справжня пісенна Шевченкіана відбулася 6 березня 2018 року на базі ПК «Текстильник». Фестиваль пісень на слова Т. Шевченка відбувся в межах проекту «Просвіта сіє світло», що реалізується в рамках загальноміського проекту управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому «Рівне – місто унікальних подій» та за підтримки управління освіти Рівненського міськвиконкому. 

 

Пропагувати Шевченкове слово з допомогою пісні погодилось 26 колективів із закладів загальної середньої освіти міста Рівного, усього 400 учасників. Окремі заклади об’єднувались у творчі тандеми. Музичні твори вражали різноманіттям пісенних жанрів: Шевченко звучав і в естрадному, і в народному, і в інструментальному виконанні. Відомо, що на поезії з «Кобзаря» Тараса Шевченка створено понад 250 творів різних музичних форм, автором яких є 120 композиторів. Лише Микола Лисенко створив 92 твори. Хорові колективи, ансамблі, дуети та окремі вокалісти вразили присутніх на фестивалі осучасненим, близьким для молоді Кобзарем. Приємно, що до колективного виконання пісень долучались і учні, і вчителі, і батьки.

 

Усіх виконавців відзначила подяками ГО «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка» голова організації, заступник начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому, автор ідеї та ініціатор дійства Катерина Іванівна Сичик. Пані Катерина нагадала й про те, що кращі виконавці матимуть змогу здійснити аудіозапис Шевченкових пісенних творів, які будуть розповсюджені у навчальних закладах, бібліотеках та в комунальному транспорті.

 

Завершальним акордом свята стало виконання пісні «Зацвіла в долині червона калина» зведеним хором із трьох колективів ЗОШ №23 (керівник Руслана Фурман), РГ «Гармонія» (Інна Опанасець), РКГ «Престиж» (керівник Ірина  Нагорна). Змістовне та пізнавальне обрамлення дійства здійснила чудова ведуча, просвітянка, а ще педагог-організатор та керівник театрального колективу ЗОШ №9 Валентина Подгайна. Пані Валентина власними зворушливими віршами закликала єднатися навколо Кобзаревого слова і плекати щасливі обнови для неньки-України разом з Тарасом! Особлива подяка за активну співпрацю в підготовці та проведенні заходу методисту КУ «Рівненський міський методичний кабінет» Ларисі Гуменюк.

Хай весняні мелодії у супроводі сонячного настрою налаштовують усіх українців на утвердження миру, добра та любові!

bottom of page