top of page

21 лютого 2018 року, у День рідної мови, у залі міського Палацу культури «Текстильник» відбулася презентація збірника про діяльність Рівненської «Просвіти» за 2003-2017 роки «На скрижалях просвітянської долі», епіграфом до якого стали слова автора цієї ідеї Катерини Сичик: «Кожен українець повинен бути просвітянином».

У 2017 році Рівненська «Просвіта» святкувала своє 100-річчя. Зустріч із людьми, які відроджували Просвіту в кінці 80-их – на початку 90-их років минулого століття, вручення посвідчень «Почесний просвітянин» 45-и найдостойнішим учасникам просвітянського руху, відкриття пам’ятного знаку Просвіті в парку ім. Тараса Шевченка, урочистості до 100-річчя в міському Будинку культури – усі ці заходи були спрямовані на те, щоб вшанувати людей, які стояли у витоків найстарішої в Україні громадської організації, і тих, які творять сучасну її історію.

Про людину говорять її справи, про важливість цих справ скажуть наступні покоління. Імена найдостойніших, найактивніших просвітян життя неодмінно запише на скрижалях історії. Цими скрижалями може бути і книга, де стираються грані між століттями і де існують люди, які живуть, мріють, люблять і борються. Такою книгою став збірник про діяльність Рівненської Просвіти за 2003-2017 роки, у якому є статті про просвітянський актив, про керівників закладів освіти міста та педагогів, котрі найактивніше долучаються до просвітянського руху, а також щоденник Євгенії Гладунової та колажі із просвітянських заходів.

Катерина Іванівна Сичик, голова ГО «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта», висловила щиру вдячність керівникам закладів освіти, головам первинних просвітянських осередків за співпрацю.

У змісті книги є важливий розділ «Разом з Просвітою». Адже у «Просвіти» є багато друзів – відомих і непересічних особистостей, патріотично налаштованих людей, які не просто підтримують просвітянський рух, а й самі є ініціаторами загальноміських акцій та проектів. Учасників заходу привітала Галина Григорівна Кульчинська, заступник міського голови Рівного.

У заході взяли участь творчі колективи міського Палацу культури «Текстильник»: зразковий театр читця «Едельвейс» (керівник – лауреат премії Кабінету Міністрів України Валерія Супонькіна-Лагнюк), народне тріо бандуристок «Либідь» (керівник Уляна Дудас), зразковий естрадний хор «Даренбі» (керівник Ірина Шаульська), а також Ірина Кухарчук, голова просвітянського осередку, керівник фольклорного дитячого гурту «Джерельце» ДНЗ №40.

Кульмінацією заходу став міст між просвітянськими поколіннями, діяльність яких представлена в збірнику: Євгенією Гладуновою, ветераном просвітянського руху, Людмилою Грекул, головою «Молодої Просвіти», та маленькою просвітянкою Марійкою Ткач.

На довгому шляху Рівненської «Просвіти» зроблено чимало, однак просвітницька діяльність ніколи не буває достатньою. На результат можна сподіватися, коли кожен на своєму місці – просвітянин, педагог, науковець чи пересічний українець – покладе у спільну духовну скарбницю бодай краплинку своєї праці, випробувань, благополуччя, любові – до людей, до землі, яка народила всіх нас.

bottom of page