top of page

Зранку похмурий осінній день 21 вересня до опівдня заяснів сонячними барвами, адже поєднав у собі три особливо значимі для справжніх українців свята: Різдво Пресвятої Богородиці, Міжнародний день миру та День «Просвіти».

 

Дійство, яке поєднало патріотично налаштовану молодь, шкільну дітвору та дорослих мешканців міста Рівного, відбулося у парку «Просвіти», що у мікрорайоні «Північний». Цей парк з’явився на пустирі 15 років тому саме за підтримки міського об’єднання товариства «Просвіта» і був закладений просвітянами до 2000-ліття від Різдва Христового. Число дерев, що ростуть у парку, теж символічне – 2000. Сьогодні парк слугує не лише прекрасним місцем для відпочинку жителів мікрорайону, а й місцем, де відбуваються різноманітні заходи, які утверджують національні цінності та традиції, допомагають кожному українцю усвідомити свою ідентичність із нацією.

 

Під час святкувань 21 вересня глядачі мали можливість вшанувати пам’ять усіх загиблих за Україну, послухати народні пісні у неперевершеному виконанні зразкового дитячого гурту традиційного поліського співу «Ранкова роса» Рівненської ЗОШ №28 (керівники Юрій та Алла Ковальчуки), переглянути актуальну патріотичну виставу «Бабусина скриня» у постановці учнів Рівненської ЗОШ №1 (керівник Олеся Ткачук).

 

Про важливу місію кожного небайдужого українця в непростий час оновлення нашої держави розповіла голова міського об’єднання товариства «Просвіта» Катерина Сичик. Під час свята було відзначено найактивніших просвітян з числа працівників загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста.

 

Своєрідною кульмінацією стало проведення учнями Рівненської ЗОШ №1 флешмобу-руханки за участю дітей та дорослих. А в кінці дійства всі мали змогу скуштувати смачний куліш, який приготували працівники дошкільного навчального закладу №12 (завідувач Людмила Ткачук).

 

Відомо, що незнання своєї історії, людей, які боролися за волю української держави та розвиток мови, породжує моральне та патріотичне зубожіння нації. Але допоки є в «Просвіті», в місті, у школах та дитсадках активні, небайдужі, патріотично натхненні діти та дорослі, ніякі занепади місту Рівному та й Україні не загрожують!  Єднаймося, працюймо далі, не зупиняймося – і Україна буде!

bottom of page