top of page

“Сім днів до УПА”

«Сім днів до УПА» – таку назву отримав тиждень перед важливою для всіх свідомих українців датою – 70-річчям створення Української Повстанської Армії.

 

Ми, рівняни, горді тим, що саме на нашій, рівненській землі 14 жовтня 1942 року було створено унікальне в світі явище – діючу армію без незалежної держави.

 

Упродовж цього часу для учнівської молоді було запропоновано багато загальноміських заходів – перегляд фільму про одного з найяскравіших повстанських генералів Романа Шухевича, поїздку лідерів учнівського самоврядування до упівської криївки в село Бабин Гощанського району, традиційний конкурс пісні та строю «Червона калина».

 

Переможці й найактивніші учасники акції «12 історій про УПА» отримали подарунки та подяки Рівненського міського об’єднання товариства «Просвіта» під час проведення в Залі органної і камерної музики урочистої академії, присвяченої 70-річчю створення УПА.

 

Не менш яскраво цей тиждень пройшов і в навчальних закладах. Перегляд фільмів, зустріч з вояками УПА, святкове підведення підсумків загальношкільних акцій «12 історій про УПА», створення власних відеопроектів, екскурсії повстанськими стежками – це далеко не все, що відбувалося в рівненських школах упродовж тижня «Сім днів до УПА».

 

Усі ці події засвідчили: в України є майбутнє, бо молоді люди прагнуть знати правдиву історію своєї землі! Повстанські пісні у виконанні хлопців та дівчат біля упівської ватри, усміхнені та горді обличчя учасників конкурсу «Червоної калини», яких не налякав холодний осінній дощ, щирі та зворушливі історії наших учнів і вчителів в унікальному календарі «12 історій про УПА», подив, захоплення і … непрохані сльози  в очах сотень рівнян, котрі переглядали вуличну інсталяцію «Пустіть нас у свої серця» 14 жовтня на майдані Незалежності, підтверджують прості істини: ми – сильні, бо маємо славну історію, ми – багаті, бо маємо талановиту молодь, ми – щасливі, бо маємо надію на достойне майбутнє нашої держави! Нам, українцям, потрібно зрозуміти тільки одне – усе в наших руках!

bottom of page