top of page

Успіх приходить до тих, хто не боїться зробити хоча б крок до нього назустріч. Перші кроки до вивчення  української мови та вдосконалення мовлення школярів, переселенців зі Сходу України та Криму, зроблено 22 жовтня 2015 року в музеї «Просвіти», що на базі Рівненської СпШ №15, де відбулася презентація безкоштовних курсів з вивчення української мови та вдосконалення мовлення дітей-переселенців.

 

«Мова вдосконалює серце і розум народу, розвиває їх», – писав М. Рильський. А з кого починається народ, держава? Звичайно, з дитини. Діти формують майбутнє нації. Просто сидіти і мріяти про те, що діти виростуть і зроблять майбутнє країни кращим, – не найкраща позиція. Сьогодні кожна свідома доросла людина повинна допомогти дітям зрозуміти й усвідомити найважливіші життєві та національні цінності.

 

Саме тому з ініціативи заступника начальника управління освіти Катерини Сичик для обговорення педагогічною громадськістю на міську серпневу конференцію було винесено питання щодо роботи безкоштовних курсів з вивчення української мови та вдосконалення мовлення учнів-переселенців зі Сходу України та Криму. Рішення про роботу курсів було схвалено. І вже з жовтня учні, які через певні обставини живуть і навчаються в Рівному, відповідно до укладеної в методичному кабінеті програми, із педагогами п’яти ЗНЗ міста Рівного (ЗОШ №11, 13, НВК №12, 26, СпШ №15) мають можливість працювати над удосконаленням свого мовлення на безкоштовних курсах.  Втілення цього проекту в життя відбулося за значної підтримки управління освіти Рівненського міськвиконкому та міського голови Володимира Хомка, який завітав на відкриття курсів разом із делегацією з Республіки Польща та подарував усім присутнім школярам книгу «Історія УПА».

 

Презентація курсів відбувалася в атмосфері безпосереднього спілкування з дітьми, які разом з дорослими декламували рядки з «Кобзаря» під час проведення інтерактивної «Шевченкової абетки», що підготували вчителі та учні Рівненської української гімназії; із захопленням спостерігали за виступом учасників зразкового театру читця «Едельвейс» міського палацу культури «Текстильник» (керівник Валерія Супонькіна-Лагнюк, лауреат премії Кабінету Міністрів України). Пізнавальним став виступ молодої та перпективної поетеси, члена спілки письменників Рівненщини Ірини Мельник, яка презентувала нову збірку та подарувала дітям оригінальні листівки. Важливо, що  вогник любові до рідного слова підтримують батьки учнів-курсантів. У цьому переконала присутніх мама учениці ЗОШ №13 Бардаш Тетяна Леонідівна. Крім того, присутні мали змогу радіти першим успіхам маленьких курсантів, учнів НВК №12 та ЗОШ №13, Гризлюка Артемія, Ніколенко Сандри, Лакатоша Артемка, які продекламували свої улюблені поезії. Завершальним акордом стало виконання ученицею СпШ №15 Ельжаркіс Сандрою пісні про Україну. Школярі, учасники заходу, прощаючись, жваво обмінювалися враженнями та висловлювали сподівання на подальшу активну роботу вже в ході роботи курсів, щоб весною з гордістю продемонструвати те, чого навчились.

bottom of page