top of page

В кінці 90х років минулого століття зав’язались тісні стосунки з Кромвецькою «Просвітою» та її активними просвітянами Ніною Вітушко та Іваном Кобизьким.

 

Сидір Кравець, українець з США, вислав на «Просвіту» велику кількість українських книг, які були передані обласній бібліотеці. Серед цих книг були спогади відомого у світі художника Олекси Грищенка, який 50 років прожив у Парижі з любов’ю у серці до України, написавши книгу «Україна моїх блакитних днів». Михайло Борейко звернувся до Кромвецького земляцтва, щоб перевидати книгу їх великого земляка. За це брався письменник Михайло Шевченко, однак не зумів цього зробити як слід. Довелося братися за це Рівненській «Просвіті».

 

«Україна моїх блакитних днів» вийшла у видавництві приватного підприємця Миколи Дятлика, дуже чесного і добросовісного видавця, який дуже гарно видає книги.

 

До фінансування книги доклали зусиль голова ВАТ «Оболонь», який неодноразово допомагав товариству «Просвіта», генеральний директор «Скло-Зоря», на той час директор Рівнеоблводоканалу Володимир Хомко, Григорій Репуха із США (родом із Кромвця).

 

Найбільше книг було послано Кромвецькій «Просвіті». Там книга набула великого розголосу, розійшлась по всіх бібліотеках району.

 

Тісна співпраця з Кромвецькою «Просвітою» продовжується. Двічі до нас приїжджав Іван Кобизький, розлогі листи пише Ніна Вітушко, обмінюємося планами, інформацією, книгами.

 

Вступну статтю «Акварелі життя Олекси Грищенка» написала Лілія Овдійчук, дуже ґрунтовно дослідивши життя і творчість Олекси Грищенка.       

3 - Grischenko_Ukraina - 2008.jpg
bottom of page