top of page

Книга «Поліщуки» Бориса Шведя була пов’язана з нашим краєм і цим зацікавила Михайла Борейка.

 

Ця книга була надрукована у 1965 р., десь загубилась на бібліотечних полицях, а книга ця чи не єдине свідчення про наш поліський край, побут, звичаї, обряди поліщуків. Борис Швед написав її у Сарнах, де він жив довший час. У вирі війни загинув письменник, загубилися його інші твори. Ілюстрував книгу художник-декоратор Сергій Вірославов, який це робив будучи тяжко хворим, буквально перед своєю передчасною смертю.

 

Багату інформацію для Михайла Борейка надала директор історико-етнографічного музею Раїса Тишкевич.

 

Голова обласного товариства «Просвіта» (в 1999-2000 рр.) Петро Кульчинський наполіг, щоб презентація «Поліщуків» відбулась у Сарнах. До цього заходу професор Богдан Денисюк з університету «РЕГІ» (зараз «МЕГУ») підготував зі своїм студентським театром «Бриз» інсценівку за твором Бориса Шведя. Презентація відбулась у районній бібліотеці і мала великий успіх. Результатом стало перейменування однієї з вулиць Сарн іменем Бориса Шведя.

 

І це дало поштовх до повторного видання книги на замовлення вчителів району, яке організувала Раїса Тишкевич. На той час не стало Петра Кульчинського. Друге видання було присвячене його пам’яті. До видання книги причетний міський голова Рівного Віктор Чайка (покійний), який профінансував книгу.    

9 - shved - 03.2002.jpg
bottom of page