Захоплюючі та пізнавальні канікули для авдіївців 

З 02 по 22 червня 2019 року в Рівному гостювала чергова делегація з Авдіївки Донецької області у складі 23-х дітей та двох супроводжуючих дорослих. Цю поїздку зініціювала рівненська міська «Просвіта» та зробила можливою міська влада. У проведенні надзвичайно насиченої, пізнавальної та цікавої програми відпочинку та оздоровлення для дітей брали участь і працівники дитячого санаторно-оздоровчого центру «Електронік-Рівне» (де перебували авдіївці у цей період), і просвітяни, і працівники управління освіти, і волонтери, і підприємці Рівного, безкоштовно надаючи свої послуги. Авдіївці отримали «купу вражень та емоцій», як писала одна із супроводжуючих дорослих по завершенню поїздки, та дякували за гарний відпочинок. Заохочуємо вас переглянути, як знайомилися з містом Рівне та Західною Україною діти та дорослі зі Сходу.      

Приїзд   

02 червня делегацію з Авдіївки приїхали зустрічати заступник начальника управління освіти м. Рівного, голова міського об’єднання товариства «Просвіта» Катерина Сичик та головний спеціаліст управління освіти Валентина Полюхович.

 

Коротку програму-привітання підготували працівники «Електроніка». З вітальним словом звернулися Катерина Сичик та директор оздоровчого центру Володимир Гершун. Дітям представили персонал: медичних працівників, працівників харчового блоку, спортінструкторів, ді-джея та ін. Вихователі пов’язали блакитні стрічечки – такий в «Електроніку» дрес-код. Заспівали пісень; під запальну «Червону руту» авдіївці навіть пустилися в танок, до якого доєдналася і зустрічаюча сторона. Було приємно спостерігати такий позитивний настрій, особливо взявши до уваги, що позаду далека дорога і нелегкі умови життя вдома.             

Відпочинок в «Електроніку»  

Діти з Авдіївки зазвичай бувають в Рівному на зимових канікулах. Звичайно, життя в «Електроніку» тоді зовсім не таке, як влітку, коли табір заповнений і місцевими дітлахами. Чудова літня погода, купання, нові знайомства, захоплюючі заняття, зустрічі з цікавими людьми (як-от з бджолярами, які ознайомили дітей з цілющими властивостями меду, особливостями роботи на пасіці та процесом відкачки меду) та вражаючі екскурсії (наприклад, у кінноспортивний клуб «Патріот») – всьому цьому раділи наші гості.      

Розваги досхочу! Льодовий каток, боулінг, Sky up, мотузковий парк «Тарзан»

Розважальні дитячі заклади Рівного користуються великою популярністю. А тому вони вже стали традиційними складовими програми прийому дітей зі Сходу. Шалений драйв не оминув авдіївців і цього разу.

До поліції на екскурсію

Крім можливостей для відпочинку та розваг, програма передбачала багато пізнавальних заходів. Одним із них був похід в органи поліції для ознайомлення зі специфікою цієї роботи. Діти відвідали Головне управління Національної поліції в Рівненській області, управління патрульної поліції та кінологічний центр поліції.   

Виставка «Креативна книга» Олени Медведєвої в «Літературному музеї Уласа Самчука»

Олена Медведєва є автором книг для дітей, а також ініціатором та фундатором авторського видавництва книг ручної роботи «Креативна книга». Пані Олена – офіційний і єдиний в Україні автор трьох вишиваних шрифтів. Майстриня вишиває трьома мовами: українською, англійською та польською. Саме їй належить ідея щодо започаткування мистецького ручного книготворення в Україні.

На сьогодні видавництво налічує понад 30 артбуків. Техніка виконання кожної митецької книги індивідуальна, розроблена Оленою Медведєвою та майстрами Рівного. І саме ці унікальні книги, яким немає аналогів у світі, авдіївці побачили на екслюзивній виставці в музеї.

Зустріч з міським головою Рівного та відвідини музею «Просвіти»

Зустріч авдіївців з міським головою Рівного Володимиром Хомком відбулася в залі засідань міськвиконкому. Діти розповідали про враження від перебування на рівненській землі, від екскурсій та відпочинку. Вони підготували для Володимира Євгеновича цілий поетичний колаж і навіть заспівали пісню. Міський голова подарував авдіївцям вишиванки із щирими побажаннями миру та здійснення мрій. Спілкування з мером нашого міста було дуже теплим і зворушливим.

Після спільного фото напам’ять наші гості завітали в музей «Просвіти», де стали учасниками майстер-класу з виготовлення іграшки в техніці печворк, який підготували майстрині із МЦТУМу. Катерина Сичик, заступник начальника управління освіти, голова міської «Просвіти», яка постійно опікується учнівськими делегаціями зі Сходу України, провела екскурсію музеєм та подарувала авдіївським дітям духовні листівки. Школярі виготовили дорослим  ляльки-мотанки. А Писаренко Ганна, юна письменниця із Авдіївки, залишила для музею власну книгу «Спогади та мрії дівчинки Ганнусі». 

Після майстер-класу для наших гостей було організовано екскурсію містом.