top of page

Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов’їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою. Тому, щорічно, 21-го лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо, декламуємо.

 

Сьогодні українське слово єднає і дітей, і дорослих із Сходу й Заходу, Півночі та Півдня України. Підтримує, допомагає, надихає. І особливо щемно й тривожно, коли звучить воно з дитячих вуст.

 

22 лютого 2016 року в музеї-бібліотеці «Просвіта Рівненщини» відбулася зустріч з наймолодшими дітьми зі Сходу, які проживають в м. Рівному.

 

Маленькі українці декламували вірші, співали українські пісні та грали в мовні ігри. У день рідної мови жоден з присутніх не залишився без подарунків: заступник міського голови Галина Кульчинська вручила книги, в яких зібрані історії про героїв АТО «Героям слава!» для дітей молодшого шкільного віку, а Катерина Сичик, заступник начальника управління освіти, голова міського об’єднання товариства «Просвіта» подарувала дітям м’які іграшки. Варто додати, що іграшки було подаровано українцями з м. Чикаго, які зібрали подарунки до новорічно-різдвяних свят.

 

Якщо запитати: «Звідки проростає любов до рідної землі, мови?», можна почути одну відповідь: «Із сім’ї, від родини, від матері й батька». Віримо, що вогник любові до рідного слова підтримують ваші батьки.

 

Тож плекаймо разом чудовий сад української мови, донесений до нас із глибини віків. Шануймо ж мову наших предків. Нехай вона стане мовою наших дітей і онуків, мовою наших нащадків. Хай розквітають щедрі суцвіття рідного слова на нашій українській землі, даруючи мир, любов і добро Україні та її дітям!

bottom of page