top of page

Першою вагомою книгою, виданою у «Просвіті» став наш знаменитий Іван Котляревський. Поема «Енеїда», видана у Берліні 1922 р. Богданом Лепким з його передмовою і заборонена в СРСР, давно цікавила Борейка. Трапилось так, що берлінське видання вивіз з Німеччини як трофей один з офіцерів. Книга потрапила до родичів Борейка, які й подарували йому рідкісну книгу, знаючи про пристрасть до літератури. Проте у книзі не було передмови Б. Лепкого (вона була вирвана).

 

І почалися пошуки її по всіх бібліотеках України: Вернадського у Києві, Стефаника у Києві та ін. Книга прикрашена прекрасними кольоровими ілюстраціями Я. Штірен. Було вирішено зробити кольорові копії і надіслати їх до Полтавського музею Івана Котляревського. Відповідь була несподівано приємною: у Полтавському музею є це видання з передмовою.

 

Отож книга була видана до 200-річчя виходу у світ «Енеїди» з передмовою академіка Миколи Жулинського. 70 екземплярів книги було передано у Полтаву для учасників Міжнародної конференції, присвяченій 200-річному ювілею виходу «Енеїди». У Полтаві відбулась презентація знаменитого твору під керівництвом голови Рівненської обласної «Просвіти» Петра Кульчинського (покійного), який доклав чимало зусиль до його видання.

Eneida.jpg
bottom of page