На зображенні фото взяті з сайтів: https://www.t-shevchenko.name та https://pon.org.ua
Інтернет-конкурс “Мова та Шевченко єднають Україну”
З 21 лютого по 06 березня 2019 року громадською організацією «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка» організувано проведення просвітянсько-освітянського інтернет-конкурсу «Мова та Шевченко єднають Україну». Захід присвячено Міжнародному дню рідної мови (21 лютого) та Дням пошанування Великого Кобзаря (09-10 березня).
До участі в конкурсі долучилися учні, педагоги та батьки школярів із закладів освіти Рівного. На електронну адресу організації було надіслано відео- та фотороботи учасників. В оцінюванні робіт важливими були оригінальність, актуальність, естетика оформлення, змістовність. Оцінювало конкурсантів журі в такому складі: Катерина Сичик, голова журі, голова ГО «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта», Мирослава Жовтан, Галина Коломис, Ірина Сичик, члени організації. За рішенням журі конкурсантів відзначено у двох номінаціях: відео- та фотоколажі. Переможців конкурсу нагороджено Грамотами ГО «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка» під час родинного просвітянського дійства «Мова та Шевченко єднають Україну», що відбулось 12 березня 2019 року в музеї «Просвіти».
У номінації «Відеоколажі» перемогу здобули:
І місце – авторський колектив закладу загальної середньої освіти Рівного №8 у складі Романа Клуса та Усенко Вікторії;
ІІ місце – авторський учнівський колектив Рівненського економіко-правового ліцею, керівник Оксана Максимчук, учитель української мови та літератури;
ІІ місце - авторський учнівський колектив Рівненського фізико-математичного ліцею «Елітар», керівники Галина Бандюк, Мар’яна Соловей, Оксана Бондаренко та Алла Бестюк, учителі української мови та літератури;
ІІІ місце – авторський учнівський колектив НВК №2 «Школа – Ліцей», керівники Ніна Пивоварчук та Лариса Веремчук, учителі української мови та літератури;
ІІІ місце – авторський учнівський колектив закладу загальної середньої освіти Рівного №20, керівник Світлана Попович, учитель української мови та літератури.
Варто відзначити, що до створення відеоколажу школи №20 долучились не лише учні та педагоги, а й батько та дідусь учня 6-А класу Нестора Бондарця, які продемонстрували, як Шевченкове слово об’єднує родину.
У номінації «Фотоколажі» перемогу здобули:
І місце – авторський учнівський колектив закладу загальної середньої освіти Рівного №27, керівник Світлана Банькова, учитель української мови та літератури;
ІІ місце - авторський учнівський колектив закладу загальної середньої освіти Рівного №3, керівник Тетяна Кірчук, учитель української мови та літератури;
ІІІ місце - авторський учнівський колектив закладу загальної середньої освіти Рівного №23, керівник Вікторія Юзюк, учитель української мови та літератури.
Журі відзначило фотороботи школярів із закладу загальної середньої освіти Рівного №6, керівник Тетяна Івасюк, учитель української мови й літератури, та роботу (портрет Т. Шевченка) учениці ЗОШ №23 Асі Блащук, керівник Вікторія Юзюк, учитель української мови та літератури.
Учасників Конкурсу вітали учні закладу загальної середньої освіти Рівного №23, переможці міського конкурсу читців-декламаторів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській!» («Молодша вікова категорія») під керівництвом Ірини Котенко, учителя української мови та літератури.
До конкурсантів звернулась голова ГО «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка» Катерина Сичик, яка не лише подякувала учасникам та нагородила їх Грамотами, а й спонукала присутніх до діалогу про важливість пропагування Шевченкового слова серед учнівської молоді та в родинах школярів.
На завершення всі присутні мали можливість долучитись до декламування крилатих Шевченкових висловів, яке відбулось у формі «Шевченкової абетки».
Нижче представлені роботи, які були надіслані для участі в конкурсі.
ЗОШ №3: Колажі «Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова…»
ЗОШ №23: Картина «Тарас Григорович Шевченко» та колаж
І нехай весь світ зачекає…
Художнику немає скутих норм.
Він – норма сам, він сам в своєму стилі.
І. Драч
Талант – це крапля здібностей та море праці.
Г. Тютюнник
Мистецтво – це жива потреба кожної людини у творчості, це образне пізнання світу. Саме в мистецтві людина відчуває себе вільною, не скутою жодними нормами чи формальними вимогами, які й так щоденно диктують нам спосіб поведінки. У творчості можна відпустити почуття, дати волю фантазії, помріяти…
Талант – високий рівень обдарованості, природний хист людини до певного виду діяльності та уміння, які розвиваються з набуттям навичок і досвіду. Але це лише половина справи. Запорукою успіху талановитої людини є щоденна копітка праця над самим собою, своїми комплексами, постійне самовдосконалення і шліфування майстерності, адже будь-яке мистецтво вимагає жертв.
Саме мистецькою стежиною прямує у широкий світ маленька зірочка із 6-А класу Ася Блащук. Захоплення образотворчим мистецтвом з 2-го класу згодом переросло в улюблену справу, якій талановита дівчинка віддається кожну хвилину свого вільного життя. Ось уже п’ятий рік юна художниця займається в студії «Палітра» у ПК «Хімік». Окрім того, Асі вдається ще й вчитися на відмінно в школі, виконуючи при цьому обов’язки старости класу.
Тематична палітра її уподобань надзвичайно широка: дівчинка працює в усіх жанрах. Починаючи з пейзажу, мариністичних замальовок, натюрморту, художниця поступово перейшла до світу тварин і людей. Пробує Ася (до речі, дуже вдало) себе також у жанрі портрету. Зображення великого сина України – Тараса Григоровича Шевченка – прикрашає кабінет № 207.
В арсеналі художниці до кількох десятків робіт, виконаних дуже майстерно: «Осінній меланхолійний вальс», «Зимова диво-казка», «Грає хвилечка перлиста», «На гостину до зими-чарівниці», «Над берегами вічної ріки», «Кіт-гульвіса», «О тиха пристане рідного дому…», «Сама собою річка ця тече…», «Коли ми йшли удвох з тобою…», «Васильки». Вражає буйство кольорів на картинах, поєднання фарби і блиску, яскравість і різноплановість полотен, різноманітність тем і образів (картини можна переглянути на сайті Рівненської ЗОШ № 23 в рубриці «Новини» за 13.12.2018 р.).
Аби почуватися справжнім майстром своєї справи, Ася обрала для себе оригінальний авторський підпис, який прикрашає правий кут кожної картини і свідчить про неабияку позицію юної художниці.
Попереду в дівчинки ще багато нереалізованих планів, але наполегливість та бажання зроблять своє. І нехай весь світ зачекає…
Класний керівник 6-А класу Юзюк В. В.
Картина «Тарас Григорович Шевченко»
Це робота учениці 6-А класу Рівненської загальноосвітньої школи
№23 Рівненської міської ради, Блащук Асі Олександрівни
Ася Блащук – активна учасниця інтелектуальної гри «Чи знаєш ти рідну мову?», проведеної 21 лютого 2019 року в кабінеті № 207 Рівненської загальноосвітньої школи № 23 учителем Юзюк В. В. Вона якраз захищає честь команди в одному з конкурсів.
А Тарас Шевченко (уже згаданий портрет над дошкою у виконанні Асі Блащук) лише уважно споглядає на те, що відбувається…
ЗОШ №8: Відеорепортаж «Уривок з поеми «Гайдамаки». Крилаті вислови про мову із творів Тараса Шевченка»
Автори: Роман Клус та Усенко Вікторія
(лідери учнівського самоврядування, 11 кл. ЗОШ №8 м. Рівного)
НВК №2 «Школа-Ліцей»: Відеорепортаж «Мова та Т. Шевченко єднають Україну»
Оператор, режисер, монтаж: учень 11-В класу Кіт Данило
(Учасники: учні 5-А, 5-В, 10-Б, 11-А та 11-В класів;
учителі - Верейко Лариса Павлівна, Пивоварчук Ніна Павлівна,
Ярош Тамара Олександрівна та Дерчун Галина Василівна)
Рівненський економіко-правовий ліцей: Відеорепортаж «Мова та Шевченко єднають Україну»
Автор: вчитель української мови Максимчук Оксана Миколаївна
(з учнями 11 правового класу)
ЗОШ №27: Колажі «Рідна мова – це я» та «У дзеркалі слова»
Рівненський природничо-математичний ліцей «Елітар»: Відеорепортажі «У дзеркалі Слова» та «Натхненні словом Кобзаря»
Підготували учителі української мови та літератури:
Бандюк Галина Олександрівна, Бестюк Алла Петрівна,
Бондаренко Оксана Ігорівна, Соловей Мар’яна Романівна
ЗОШ №20: Відеорепортаж
Учнівсько-батьківський колектив 6-А класу
(Керівник: Попович Світлана Степанівна)
ЗОШ №6: Світлини заходів до святкування Міжнародного дня рідної мови