top of page

«Лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть». Справжніми будівничими храмів мудрості, любові до України, добра та миру є просвітяни Рівненщини, які 30 квітня 2016 року звітували про роботу та будували плани на майбутнє в музеї «Просвіти», що на базі Рівненської СпШ №15.

 

Цьогоріч гостей із районних просвітянських центрів Рівненської області (голова обласного об’єднання Іван Васильович Вєтров) приймали просвітяни міста Рівного. Насамперед, голова міського об’єднання товариства «Просвіта» Катерина Іванівна Сичик провела екскурсію музеєм, акцентувала увагу на важливих періодах формування просвітянського осередку в місті, області, ознайомила з творчим доробком відомого просвітянського сподвижника Михайла Борейка, бібліотекою музею, експонатами, які передала українська діаспора з різних куточків світу.

 

Далі – презентація найбільш яскравих заходів, що стали традиційними й спрямовані на плекання патріотично налаштованої молоді. Серед них ряд патріотичних акцій, проектів: «Хвиля єднання», «Ми будемо разом», «Рушник єднання», «Тролейбус Миру», міжчасовий діалог «Крути – Схід». Важливе місце в діяльності просвітян міста займають заходи, пов’язані з дітьми, переселенцями зі Сходу України: проекти «Схід і Захід разом» (прийом учнівських делегацій з Луганська та Сєвєродонецька), акція «Подаруй книгу ровеснику зі Сходу», організація роботи курсів з вивчення української мови (розробка програми методистами КУ «Рівненський міський методичний кабінет», залучення вчителів української мови та літератури до проведення занять на базі загальноосвітніх навчальних закладів СпШ №15, ЗОШ №11, НВК №12, ЗОШ №13, НВК №26), проведення інших патріотичних свят, екскурсій для цієї категорії учнів та їхніх батьків. Не оминають увагою просвітяни й захисників на Сході, для них проводяться не лише благодійні акції щодо збору коштів на ліки та амуніцію, відбуваються благодійні ярмарки та фестивалі, а й здійснюється забезпечення воїнів літературою, яка не дає занепасти духовно та сприяє підтримці бойового переможного настрою («Табірний «Кобзар», міні-«Кобзар»…). А ще в музеї часто відбуваються зустрічі з цікавими людьми: письменниками, народними майстрами, громадськими діячами.

 

Просвітяни області також мали нагоду побачити шедевральні роботи: вишиті збірки Т. Шевченка «Кобзар» та І.Франка «Народна пісня» – нашої рівненської майстрині Олени Медведєвої, яка уже давно співпрацює з просвітянами міста. В атмосфері невимушеної бесіди присутні дізналися про деякі секрети творчості пані Олени: виявляється, у неї є багато оригінальних книг для дітей, зроблених зі шкіри, кольорових клаптиків тканини, бурштину, в’язаних, мережаних. Сьогодні колекція її робіт знаходиться в музеї «Бурштину». Однак не надовго, бо роботи майстрині чекають не лише в містах і селах України, а й за кордоном. Поділилась майстриня й планами на майбутнє: тому всі в очікуванні вишитої Євангелії та збірки Лесі Українки. Дай Боже натхнення, здоров’я та світлих мирних днів і ми знову торкнемося неперевершених шедеврів нашої землячки!

 

Присутні на заході мали змогу й самі побути в ролі учасників арт-мобу «Шевченківська абетка», декламуючи з  відеопрезентації безсмерті рядки з «Кобзаря». Завершальним акордом зустрічі стало виконання безсмерного Шевченкового твору «Реве та стогне Дніпр широкий» зразковим хором «Унісон» дитячої музичної школи №1 імені Миколи Лисенка (художній керівник та диригент, заслужений працівник культури Неля Миколаївна Нікітіна).

 

На позитивній ноті співаних Шевченкових рядків «Встала весна…» просвітяни ділились враженнями від зустрічі, висловлювали думки про мрії та плани, адже як і на початку народження організації, так і сьогодні просвітяни стоять на сторожі миру, добра, незалежності України. Так було, так є, так буде!

bottom of page