top of page

Молода Просвіта: конференція, свято, місія

20 лютого 2020 року відбулася звітно-виборча конференція ГО «Молода Просвіта». У ній взяли участь делегати від просвітянських осередків, керівники освітніх установ, молоді педагоги, члени Ради, студенти та викладачі місцевих   закладів вищої освіти.

 

Патріотичний флешмоб учнів ЗОШ №1 створив особливу атмосферу в залі НВК №14, де відбувалася конференція.  На початку заходу учасники переглянули фільм про «Молоду Просвіту». Світлини людей, які створювали імідж цієї організації в нашому місті, хроніки подій, що формували упродовж цих років патріотичний простір, закликали просвітянську молодь до активності та небайдужості.

 

Голова «Молодої Просвіти» Людмила Грекул надала звіт про діяльність організації, закцентувавши увагу на основних завданнях та шляхах їх виконання, проведених заходах, співпраці із закладами освіти та громадою міста.

 

У чому ж причини байдужості українців та руйнівного розбрату – до пошуку відповідей на ці питання закликав історик ЗОШ №27 Валентин Кравчук. Він наголосив, що націоналісти – це мудрі, мужні, шляхетні люди. А хто ж, як не ми?

 

Чудове виконання вчителем ЗОШ №20 Захаром Сидоруком у стилі реп вірша В. Самійленка про українську мову приємно здивував просвітян, по-сучасному відкривши патріотичний потенціал класичних творів. Про меми як засіб навчання, розвитку креативності та критичного мислення розповіла Іванна Дашкель, заступник директора НВК №14, і запропонувала залу створити меми, які в кінці заходу було презентовано.
 

Заступник директора Рівненського економіко-правового ліцею Наталія Алексійчук розповіла про історію створення та діяльність просвітянського осередку в ліцеї.
 

Звучали патріотичні пісні у виконанні учнів НВК №14 та Сергія Крокоса, педагога із ЗОШ №13.
 

Хвилиною мовчання учасники конференції вшанували пам’ять тих, хто підняв над Україною небо шість років тому й тримає його в Небесній Сотні.

 

Усіх присутніх привітала Катерина Сичик, голова ГО «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта», вручивши нагороди найактивнішим просвітянам за безумовне служіння українській ідеї.

 

Під час звітно-виборчої конференції було виконано головне завдання заходу – обрати нового голову громадської організації «Молода Просвіта». Нею стала Олена Лащук із гімназії «Гармонія».

 

Роботи в молодих просвітян ще багато – нагадати нам, українцям, що так важливо шанувати себе, любити своє рідне, берегти Україну, бо вона в нас одна! 

bottom of page