100-річчя Дня Соборності
22 січня 2019 року, у День Соборності України, у місті Рівному відбулася патріотична акція, приурочена 100-річчю Проголошення Акта Злуки Західноукраїнської Народної Республіки і Української Народної Республіки.
У цей знаковий день учнівська молодь, учительство, рівненські просвітяни та влада міста й області через єднання двох майданів – Магдебурзького права й Незалежності – об’єдналися з усіма українцями у вічному прагненні жити вільно і достойно в багатомільйонну неспинну енергію нації, якій – БУТИ, яку – НЕ ЗДОЛАТИ!
В урочистій ході учасники акції створили «прапор єднання» довжиною в 100 державних та бойових прапорів. Ініціатором заходу стала міська «Просвіта» (голова Катерина Сичик).
З історичною довідкою перед молоддю виступив учитель історії, заступник директора РГ «Гармонія», кандидат історичних наук Тарас Пилипович.
Театральний колектив міського Палацу дітей та молоді відтворив на майдані Незалежності події 22 січня 1919 року, зачитавши Акт Злуки та символічно «з’єднавши» Схід і Захід, адже меседж «у єдності – сила» залишається актуальним і для нас, сучасників.
22 січня – цей день в історії України став справжнім символом соборності і самопожертви. У ніч з 21 на 22 січня 1978 року Олекса Гірник, колишній політичний в’язень, у знак протесту проти русифікації українського народу здійснив акт самоспалення на Чернечій горі, святині українського народу, яка стала для нього Голгофою і його шляхом до пробудження мільйонів українців Сходу, Півдня і центральних областей України та її столиці, що не чинили опір зросійщенню.
22 січня 2014 року під час Революції Гідності від снайперських куль загинули 20-річний вірменин Сергій Нігоян та 26-річний білорус Михайло Жизневський. У ніч з 22 на 23 січня 2014 року помер викрадений з київської лікарні і закатований у бориспільському лісі активіст Майдану, львівський сейсмолог, кандидат наук Юрій Вербицький.
22 січня 2015 року останніх вцілілих 20 кіборгів залишили термінали зруйнованого Донецького аеропорту. Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні!
Учасники акції єднання вшанували всіх, хто загинув за волю та соборність України, хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзарю.
Незалежність, свободу та єдність можна з упевненістю назвати мрією кожного українця. За останні кілька років до цього переліку додалося ще й прагнення миру. Нехай збуваються мрії українців!