Літній відпочинок дітей з Авдіївки
З 3 по 23 червня 2017 року в КП ДСОК «Електронік-Рівне» перебувала делегація з м. Авдіївка Донецької області. Це група дітей у складі 20 дітей та двох педагогів, яка приїхала на запрошення міської влади Рівного. Школярі не тільки оздоровлювалися в «Електроніку», але й відвідали ляльковий театр, кінотеатри, розважальні комплекси, басейн, їздили на екскурсію в м. Луцьк, Дубно.
Оргкомітетом було розроблено програму перебування, якою було передбачено зустріч з міським головою Рівного Володимиром Хомком та архієпископом Рівненським та Острозьким Іларіоном, духовно-просвітницьку поїздку в Зарваницю Тернопільської області, відвідування козацького табору «Гайдамаки», етномузею в с. Рокині Волинської області, поїздку в Пересопницю.
Організатори сподіваються, що дітям, які, на жаль, бачили війну не з телевізійних новин, було комфортно в нашому місті, в оздоровчому комплексі «Електронік», а всі екскурсії та поїздки познайомили школярів зі Сходу з історією нашого краю та його духовними центрами і принесли авдіївцям такі бажані відчуття миру та підтримки.
Нижче – короткі описи деяких заходів.
Зарваниця
13 червня 2017 року діти мали можливість доторкнутись до джерел духовності в одній з найбільших святинь Української греко-католицької церкви християнському комплексі в смт. Зарваниця.
Місце, яке об’єднує людей в одну молитовну спільноту, дарує віруючим тілесне й духовне зцілення, стало для мандрівників відкриттям. Діти мали можливість помолитися за рідних, мир і спокій в Україні біля чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері у церкві Святої Трійці, помилуватися величністю собору Зарваницької Божої Матері, 75-метровою дзвіницею, стелою з іконою посередині Співочого поля.
Крім цього, по дорозі до духовного центру школярі дізнались про цікаві історичні факти, пов’язані з містами Кременець, Збараж, Вишнівець. У доступній формі, використовуючи документальні матеріали та народні легенди, їх описала Хоміч Валентина Феодосіївна, екскурсовод Рівненського бюро подорожей та екскурсій.
Надіємось, що Божа благодать, яка витає у християнській святині, знайде дорогу до юних сердець, обпалених війною.
Уроки акторської майстерності в Рівненському академічному театрі ляльок
17 червня 2017 діти відвідали Рівненський академічний театр ляльок. Школярі зі Сходу на той час гостювали у сім’ях рівнянь (батьки із двадцяти двох загальноосвітніх закладів Рівного запросили дітей на вихідні).
Завдяки адміністрації театру ляльок на чолі з директором Данилюком Володимиром Івановичем авдіївська дітвора і їхні однолітки з рівненських родин мали можливість переглянути виставу «Дюймовочка» за однойменною казкою Г.-Х. Андерсена. Після перегляду казкової історії школярі спілкувалися з акторами театру, а також під професійним керівництвом Кутирьової Раїси Іванівни, організатора літературно-драматичної частини, також стали… акторами! імпровізованої вистави про Зайчика, який шукав друзів. Дебют був вдалим! Похмурий червневий суботній день заяснів щирими дитячими усмішками!
Як хочеться, щоб такі щасливі миттєвості мирного дитинства супроводжували наших юних гостей завжди…
Острозький маршрут
Чи вдавалось вам мандрувати в часі? Хтозна… А от школярі із Авдіївки поєднали ХVІ та ХХІ століття! Адже 21 червня 2017 року вони побували в одному з найстаріших міст Рівненщини Острозі.
Спочатку для дітей відчинив свої двері один із найстарших навчальних закладів у світі та перший вищий навчальний заклад у Східній Європі – Національний університет «Острозька академія». Завдяки цікавій екскурсійній розповіді Віталія Ковальчука, викладача закладу, школярі практично «перенеслись» у період правління князів Острозьких, найбагатших і найвпливовіших на той час у Європі людей. Зацікавились особистістю Гальшки Острозької, однієї з найбільших меценатів академії; мандрували таємничими криптами монахів-капуцинів; із захопленням слухали історію про диво-ікону Христа та святого Стефана; мали можливість побувати у віртуальній бібліотеці закладу... Які враження в дітей? Можливо, через кілька років випускниками Національного університету «Острозька академія» стануть наші авдіївські гості (це їхні прогнози).
Побувала дітвора ще й на Замковій горі та у Свято-Троїцькому чоловічому монастирі, одному з наймальовничіших оборонних монастирів України. Історію цих пам’яток цікаво розповіла Валентина Данілічева, екскурсовод Рівненського бюро подорожей та екскурсій.
«Традиція, що творить майбутнє» – це гасло Острозької академії. Надіємося, що традиція знайомити школярів зі Сходу з культурними та духовними надбаннями нашого краю творить мирне та успішне майбутнє України.