top of page
img1_r_edited.jpg

Розстріляне відродження: Валер’ян Підмогильний

Представники Рівненського міського товариства «Просвіта» взяли участь у літературному заході, присвяченому 120-річчю одного з найвизначніших прозаїків «розстріляного відродження», засновника українського урбаністичного роману Валер’яна Підмогильного.

Говорили про нього як про суворого аналітика своєї доби, який вмів відтворити свій час з блискучою й неперевершеною правдивістю. Предметом обговорення творчості письменника стали оповідання «Гайдамаки», «Ваня», «Важке питання» та роман «Місто» - однієї із знакових книг століття. Розповідь про долю юнака в тенетах великого полісу, по суті живого хижого організму, що висмоктує совість людини. Дослідники відносять роман до такої мистецької течії як екзистенціалізм, тому твір можна порівнювати з найкращими зразками літератури подібного змісту.

Літературна зустріч із творчістю письменника переросла у творчий діалог. Просвітянка Наталія Савчук проаналізувала роман «Місто», розповіла про Підмогильного, як перекладача з французької на українську мову творів Франса, Доде, Вольтера, Бальзака, Дідро, Мопассана, Меріме, Гельвеція, ін. Виходець із маленького села на Дніпропетровщині, він мав хист і до гуманітарних, і до технічних наук, самостійно вивчив французьку мову, а потім й англійську.

Учасники заходу подивились документальний фільм «Розстріляне відродження: Валер’ян Підмогильний».

Творчість Валер’яна Підмогильного вивчається в школах, університетах, тому захід буде повторно проведений для молоді.

bottom of page