top of page

21 січня 2019 року в музеї-бібліотеці «Просвіта Рівненщини» ім. Тараса Шевченка відбулися майстер-класи з виготовлення листівок-вітань до Дня Соборності України. Символічно, що ці листівки виготовляли учні рівненських шкіл для учнів з міста Авдіївки Донецької області, які упродовж 2016-2018 років у складі делегацій перебували в нашому місті і проживали в сім’ях своїх ровесників.

Ініціатива проведення акції «Подаруй листівку-вітання ровеснику зі Сходу» належить голові ГО «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка» Катерині Сичик. – Сьогоднішня акція присвячена 100-й річниці Акту Злуки. Ми долучаємося до святкових заходів, що відбуваються на Рівненщині та в Україні, святкуємо і ділимося своїми вітаннями та побажаннями з школярами з прифронтового міста Авдіївка. Цим заходом маємо продемонструвати єдність українців, дітей-однолітків, друзів. Показати нашу підтримку в нелегкий час війни і державотворення, – розповідає учасникам акції Катерина Сичик. Ми відправляємо сьогодні листівки, тим самим звертаємося до однодумців, друзів зі Сходу з тим, щоб вони врозуміли, що ми єдині. І, власне, у цьому й полягає побудова Української держави, – наголосила організаторка акції.

 

Майстер-класи було проведено в три етапи, так як учнів, у сім’ях яких приймали авдіївців, є шістдесят. У виготовленні листівок дітям допомагали майстрині з міського Центру творчості учнівської молоді (директор Тетяна Сосновчик): завідувачка художньо-технічного відділу Тетяна Приймачек і керівники гуртків Тетяна Боровець та Оксана Мудрик.

 

Листівки-вітання вийшли чудовими: тішили серце жовто-блакитні кольори на мапі Української держави та такого ж кольору сердечка, що символічно об’єднували Схід і Захід. Незалежність, свободу та єдність можна з упевненістю назвати мрією кожного українця. За останні кілька років до цього переліку додалося ще й прагнення миру. Тому білий голуб над мапою України на листівці – це найбільша мрія школярів і з Авдіївки, і з Рівного. На звороті листівки – лист другу.

 

Наші учні під час майстер-класів згадували приємні миті спілкування з авдіївцями, які жили в їхніх родинах, спільне святкування Різдва та Трійці, цікаве дозвілля, яке дарували для своїх гостей їхні батьки, розповідали про дружбу в соцмережах, бажали скорої зустрічі... Діти так зосереджено вирізували кожне сердечко, так щиро виписували кожне слово у тексті вітання!

– З великим задоволенням ми робили сьогодні листівки-вітання, які стануть своєрідним сюрпризом для наших друзів із Сходу. Добробуту, миру, а головне єдності я побажала своїй однолітці з Авдіївки Євгенії Ахромовій та запросила приїхати до Рівного, – каже Настя Зайчук, учениця 10 класу ЗОШ №20.   

 

У листівках учасники майстер-класу вказували прізвище та ім’я адресата, адже ГО «Рівненське міське товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка» (голова Катерина Сичик) через «Нову пошту» відправила виготовлені листівки в м. Авдіївка. Особливу подяку висловили організатори акції директору Рівненської філії ТОВ «Нова пошта» Анатолію Горецькому, який люб’язно погодився безкоштовно і вчасно доправити щирий пакунок вітань і побажань на схід.

Під час роботи над листівкою та на завершення акції «Подаруй листівку-вітання ровеснику зі Сходу» були зроблені фотознімки, які будуть відправлені електронною поштою до відділу освіти міста Авдіївки. Така підтримка партнерських зв’язків Заходу і Сходу України сприяє об’єднанню українців заради миру на рідній землі.  

«Бажаю тобі рідної землі під ногами та мирного неба над головою», – написав один із рівненських школярів у вітанні. Нехай збуваються мрії дітей та їхні бажання!

bottom of page