top of page

День української писемності

Упродовж 5-9 листопада 2012 року в навчальних закладах міста відбулися заходи до Дня української писемності та мови. Акції «Говори українською», «Суржику – ні!», «Скриньки грамотності», лінгвістичні фоторейди по місту,  святкові флешмоби та мовознавчі «квести» на перервах, зустрічі з рівненськими письменниками, тематичні артмоби на майдані Незалежності – ось як готувалися рівненські школярі до Дня народження української мови. Найсвятковішими подіями була насичена п’ятниця – 9 листопада.

 

В приміщенні музею «Просвіта Рівненщини» ім. Т. Шевченка, 9 листопада, з ініціативи голови міського об’єднання товариства «Просвіта» К. Сичик відбулася презентація Всеукраїнського проекту «Додай читання» (автор проекту – письменник, громадський діяч Євгенія Пірог) за участю рівненської дитячої письменниці Олени Медведєвої та юних рівненських авторів.

 

Під час спілкування з письменницею в імпровізованій творчій майстерні діти написали літературний твір невеликого формату, який пізніше буде вміщено в альманасі «Як ми день народження мови святкували». Учасники презентації мали можливість познайомитись із унікальними креативними книгами Олени Медведєвої, виготовленими з лози, дерева, соломи, шкіри, бурштину. На юних авторів чекали приємні сюрпризи та подарунки.

 

Рідна мова – унікальне явище. Вона живе у пісні, у книгах, у серці. Її можна навіть намалювати! Наші діти відтворили душу української нації в плакатах «Українська мова – життя мого основа», узявши участь в міському етапі цього обласного конкурсу. «Побачити» мову, намальовану пензлем чи олівцем, можна було на виставці плакатів в холі СпШ №15.

 

Також 9 листопада в Рівненському музично-драматичному театрі відбулося урочисте відкриття ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. На сцені віншували багаторазових переможців, призерів цього конкурсу, а також вчителів, які готували найкращих юних мовознавців України. Звучали рідне слово, українська пісня з вуст найталановитіших дітей нашого міста та області. У холі театру було організовано унікальну виставку книг, виданих міським об’єднанням товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

 

Активна участь учнівської молоді в заходах до Дня української писемності та мови засвідчила просту істину: українська мова модна, бо нею захоплюється увесь світ, бо нею розмовляє молодь! Зокрема, в школі №18 найбільше уваги було надано колективній творчій справі «Від кирилиці до сучасного письма» та флешмобу «Літопис». Учні досліджували старослов’янську абетку (кирилицю), знаходили відповідники у сучасному письмі та виготовили сувій, на якому помістили свою роботу. Учні початкової ланки з радістю склали на подвір’ї школи слово «ЛІТОПИС» та вивчили його значення.

 

У Рівненській українській гімназії відбулися зустрічі з рівненськими письменниками: з Богданом Столярчуком та поетесою Анною Войнарович. Богдан Йосипович із задоволенням розповів про свій творчий шлях, а також захоплено слухав вірші юних поетів, котрі читали власні творчі доробки. На зустрічі «Причасти мене розмовою українською мовою» з А. Войнарович панував незабутній осінній колорит падолисту і урочистості під час декламації поезій.

 

В ЗОШ №28 було проведено конкурс знавців мови «Барви рідного слова». Школярі стали учасниками цікавої філологічної гри, яка була напруженою, але чесною і справедливою.  Також, в літературному кафе школи зібралися найкращі літстудійці. У дружньому колі поціновувачі слова презентували власні збірки.

 

Учні школи №20 створювали незвичайний рушник із візерунками висловів про мову, слово, Україну. «Вишивати» слова можна було за допомогою фломастерів, олівців, клаптиків кольорового паперу. Школярі також вирішили створити «живу абетку», формуючи на кожній перерві букви. А ще упродовж дня звучали пісні про мову та Україну,  які стали музичною візитівкою свята.

bottom of page