top of page

Міжнародний день рідної мови

21 лютого 2010 року Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка на чолі з Катериною Іванівною Сичик за підтримки заступника міського голови Галини Григорівни Кульчинської, управління освіти та міського палацу дітей та молоді провели захід щодо святкування Міжнародного дня рідної мови.

 

Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

 

Напередодні свята в школах міста був оголошений конкурс «Я малюю рідну мову», в якому взяло участь 53 учні. Вперше подібний конкурс був проведений у м. Львові, за результатами якого був випущений альбом.

 

Чи можна мову «побачити»? Чи можна насолодитися її милозвучністю через малюнок? Чи реально відобразити проблеми рідної мови на аркуші паперу? Виявляється – можна, і це довели всі учасники конкурсу.

 

Переможці отримали призи, їхні учителі – грамоти від управління освіти, а всі присутні змогли насолодитися шедеврами учнів на виставці, яку організували працівники міського палацу дітей та молоді.

 

Організатори випустили альбом малюнків «Я малюю рідну мову», де представлені всі роботи учасників.

bottom of page