top of page

29 січня 2018 року у виставковій залі Рівненського міського будинку культури (парк ім. Т. Г. Шевченка) відбувся загальноміський захід з нагоди відзначення 100-річчя бою під Крутами «Вони боролись, щоб ми перемогли!» для учнів рівненських шкіл.

З вуст учнів Рівненської української гімназії звучали історичні факти та патріотичні поезії. Зворушували до сліз кадри з кінофільму про Героїв Крут і сумні акорди мелодій… І перед очима дітей та дорослих оживали героїчні картини далекого 1918-го, коли у двобій з ордою вишколеного російського війська вступило 300 українських юнаків. Ще зовсім діти, вставши з-за студентських лав, вони продемонстрували світу приклад незвичайної звитяги і щирої любові до рідної землі..!  

У масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім не велика. Вона не є зразком військового мистецтва. Проте це символ нескореного духу нашої нації. Цей дух, немов генетичний код українців, дозволяє тримати чисельні удари боїв не за правилами, що приходять часто на нашу землю разом із снігами.

А після заходу всі присутні вшанували пам’ять героїв України спільною ходою та покладанням квітів до пам’ятника загиблим за Україну.

bottom of page