Проект “СімПод” | Подія 4 – Спортивно-патріотичний вишкіл-таборування “Рівне-Гурби-Пересопниця”
Проект «СімПод», який реалізується міським об’єднанням товариства «Просвіта», за сприяння міської влади, підтримки управління освіти та управління культури і туризму, управління транспорту Рівненського міськвиконкому й патрульної поліції Рівного, розширює географічно-історичні кордони міста… 7-9 червня 2017 року наші школярі ознайомилися з патріотичною історією Рівненщини «із середини»: вони стали учасниками четвертої події проекту – спортивно-патріотичного вишколу-таборування «Рівне-Гурби-Пересопниця» (у рамках загальноміського проекту «Рівне – місто унікальних подій»).
Учасники пройшли стежками УПА, відпрацювали навики таборування та елементи рукопашного бою. Для них було організовано навчання з прикладної фізичної підготовки, вогневої підготовки, тактичної медицини та змагання зі страйкболу, патріотичні співанки біля вогнища, театр просто неба – це лише невелика частина того, у чому учнівська молодь брала участь упродовж трьох днів.
7 червня 2017 року учасники спортивно-патріотичного вишколу-таборування «Рівне-Гурби-Пересопниця» зібралися біля пам’ятника «Загиблим за Україну» на майдані Магдебурзького права, де напутнє слово їм сказав міський голова Рівного Володимир Євгенович Хомко. Привітала учнівську молодь, яка готова відчути дух повстанського лісу, пройтися історичними стежками нашого краю, голова громадської організації «Міське об’єднання товариства «Просвіта», заступник начальника управління освіти Катерина Іванівна Сичик.
Спортивно-патріотичний вишкіл-таборування «Рівне-Гурби-Пересопниця» – це своєрідний історичний міст між землею, яка народила і пам’ятає героїв УПА, і сучасним містом, у якому теж народилися герої нової історії України – воїни АТО. Хто, як не вони, ті, які відчули справжній запах бою, які знають про вогневу підготовку не тільки з уроків «Захисту Вітчизни» і справжню ціну підтримки побратимів, можуть дати гарні поради нашій молоді? Ось чому таким важливим для юнаків був виступ начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА, учасника АТО, кіборга Донецького аеропорту Федора Місюри.
Заспівавши Гімн Української держави разом, учасники вишколу-таборування виїхали за маршрутом Рівне – с. Майдан Дубенського району, звідки учні йшли лісовими стежками до місця таборування – урочища Гурби.
9 червня 2017 року учасники спортивно-патріотичного вишколу-таборування «Рівне-Гурби-Пересопниця» повернулися в рідне місто. І юнаки, і дорослі, попри втому, ділилися враженнями про вишкіл, розповідали про найцікавіші моменти з «лісового» життя і цікавилися, коли … поїдуть на таборування знову.
Найскладнішим, на думку молоді, було рухатися більше 10 км лісом із спорядженням, а також після військово-спортивних занять приготувати самостійно їжу на вогнищі. Та ці епізоди непристосованості до життя в умовах табору були «тренувальними» труднощами, адже чисте повітря, краса Гурбинських горбів, джерельна вода, спілкування біля вечірнього вогнища, повстанська пісня біля ватри – усе зробило перебування дітей на вишколі незабутнім.
Було чергування вартових по периметру табору, випробування нічної варти таємним вторгненням «ворогів», ранкові та вечірні шикування, виконання Гімну. Це наближувало життя в таборі до військово-польових умов. Хлопцям сподобалися (хто б сумнівався) заняття з вогневої підготовки та рукопашного бою, а також змагання зі страйкболу (Віталій Сємаєв, страйкбольний клуб «Мілітарист»). А надихнули юнаків, за їхніми ж словами, до цих занять екскурсія з історії Гурбинської битви і відвідування чоловічого монастиря. Цікавим було неформальне спілкування з патрульною поліцією (начальник Сергій Мерчук), повчальною – вистава «Недитячі ігри» у виконанні акторів театру «Сонях» (керівник Олексій Титаренко), смачними – куліш та печена картопля.
У вільні хвилини хлопці навіть встигали поганяти м’яча, назбирати грибів та лікарських трав на лісовий чай.
У навчаннях, змаганнях та просто відпочинку три дні промайнуло непомітно. І дорога з Пересопниці, а це був останній пункт таборування-вишколу, пролетіла дуже швидко. Виднілася при в’їзді в рідне місто Луцька брама, а в очах учасників – жовто-блакитний та червоно-чорний прапори над табором в урочищі Гурби, де старі дерева пам’ятають найлегендарнішу і наймасштабнішу в історії визвольних змагань українського народу битву, де круті стежки пам’ятають тихі кроки повстанців, а вітри співають бандерівських пісень…
Організатори щиро дякують волонтерам за сприяння у проведенні спортивно-патріотичного вишколу-таборування «Рівне-Гурби-Пересопниця»: Андрію Піхоцькому, Михайлу Балановичу, а також директору Здолбунівського історико-краєзнавчого музею Олегу Тищенку, директору Рівненського НВК «Колегіум» Петру Куделі, директору Рівненського економіко-правового ліцею Петру Ковалю, батькам учасників вишколу, керівникам груп, усім людям, небайдужим до виховання української молоді.
Сподіваємося, нове патріотичне таборування таки відбудеться восени! Цього хоче учнівська молодь! Цього вимагає наша історія, адже в жовтні 2017 року Українській Повстанській Армії – 75!