top of page
IMG_5056_edited.jpg

76-та річниця загибелі Клима Савура

12 лютого 2021 року просвітяни та освітяни Рівного за ініціативи голови міського об’єднання товариства «Просвіта» Катерини Сичик вшанували пам’ять командира «УПА-Північ» Дмитра Клячківського (Клима Савура) покладанням квітів до його пам’ятника.

Клим Савур належить до головних постатей українського визвольного руху середини 20 сторіччя. Саме він як крайовий провідник ОУН на ПЗУЗ координував створення перших відділів УПА в 1942 р. Після загибелі Василя Івахіва у травні 1943 Дмитро Клячківський перебрав на себе безпосереднє командування повстанською армією. Клим Савур очолив УПА на етапі становлення, зумівши за короткий час розбудувати та зміцнити армію без держави. Завдяки видатним організаторським здібностям та командному хисту Дмитра Клячківського повстанцям силою зброї вдалося звільнити від окупантів цілі райони Волині. На цих теренах творилась українська влада, формувались управлінські органи, встановлювалась національна та соціальна справедливість.

Не дивно, що після повернення в Україну більшовиків, їх спецслужби зосередилися на пошуках провідників визвольного руху. Силами близько 5 тисяч солдатів ВВ НКВД оточили район у центрі якого знаходились села Оржів, Грабів, Покоси, Суськ, Бронники. Червонопогонники традиційно утворили зовнішнє кільце і поступово почали його стискати. Легендарний командир загинув 12 лютого 1945 року на Рівненщині у нерівному бою проти радянських окупантів (За матеріалом сайту «Останній Бастіон»). 

bottom of page