Парк “Просвіти”
28 квітня 2010 року Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» спільно з ГО «Молода Просвіта» провели культурно-просвітницький захід: освячення пам’ятного знака (каменя) у парку «Просвіти» (м-н «Північний»).
До події долучилися міська влада (міський голова Володимир Євгенович Хомко та заступник міського голови Галина Григорівна Кульчинська), просвітяни, вчителі та учні ЗОШ№25 та ЗОШ№28, жителі мікрорайону.
Парк «Просвіти» закладено у 2000 році з ініціативи міського об’єднання товариства «Просвіта» (автор ідеї – Михайло Борейко) за підтримки тодішнього міського голови п. Віктора Чайки. У квітні цього року виповнюється 10 років парку. За цей період за сприяння міської влади, просвітян, управління освіти, учнів, педагогів шкіл №25 (директор п. Сергій Лінчук) та №28 (директор п. Іван Віднічук) висаджено понад 2000 дерев у парку, сплановано та зроблено пішохідні доріжки. Щоб парк «Просвіти» процвітав, міський голова Володимир Євгенович Хомко та заступник міського голови Галина Григорівна Кульчинська залишили в парку часточку своєї душі, посадивши біля пам’ятного знака два кущі: калини й чорної горобини.
Червоне і чорне – це два символічних кольори, які завжди присутні в українському фольклорі. Калина й горобина – неодмінний атрибут оселі українця. Це слава рідної землі, отчого краю, батькової хати. Це той символ, що пам’ять людську береже, нагадуючи про милий край, це символ безсмертя. Це символ мужності й незламності духу в боротьбі за незалежність рідного краю.
Не дивно, що ініціатором створення парку стала «Просвіта». Це найстаріша громадська організація України, яка упродовж всього часу свого існування і до цих пір захищає права і свободу українців, українську мову як єдину державну та культуру нашої нації. Майже півтора століття тому українська інтелігенція створила товариство «Просвіта», освячене іменем Тараса Шевченка, яка діяла в умовах польського гноблення, російської імперії, створювала сотні хат-читалень, гуртків, рільничих об’єднань, хорів, відкривала українські школи, дитячі садки. Саме «Просвіта» у 1988 році збирала підписи на захист української мови як державної. Парк «Просвіти» – це своєрідний символ духу та сили народу, його незламності в боротьбі за рідну землю та рідну українську мову, і просвітяни щиро вірять, що парк «Просвіти» стане культурно-просвітницьким центром мікрорайону «Північний».
Кожна добра справа на українській землі розпочинається з освячення. Просвітяни та жителі мікрорайону впевнені, що з благословінням Господа Бога і за підтримки міської влади та громади міста, парк «Просвіти» заживе новим життям.