top of page

День Соборності – свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Заходи уже традиційно відбуваються за участі просвітян міста. 

22 січня 2015 року відбувся загальноміський «відкритий» урок історії, приурочений Дню Соборності України. Організаторами заходу стали активісти ради міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка. До проведення уроку долучилася міська влада, працівники управління освіти Рівненського міськвиконкому, методисти, керівники шкіл, учителі. У ньому взяли участь учні та вчителі 35 загальноосвітніх закладів Рівного. Урок складався з трьох частин – «Хвилі єднання», арт-проекту, молитви за Україну.

 

Розпочався захід «Хвилею єднання», яку створювали від пам’ятника «Загиблим за Україну» до майдану Незалежності. Після проголошення патріотичних гасел учнівська молодь рухалася на майдан Незалежності, де відбулася презентація арт-проекту «Ми будемо разом», який презентували вихованці ЗОШ №1. До учасників заходу з вітальним словом звернувся міський голова Володимир Євгенович Хомко. Позицію патріотично налаштованої учнівської молоді Рівного представив лідер учнівського самоврядування НВК №12 Велимир Бондарина. Із закликом до духовного єднання українців у всіх справах та починаннях виступила Катерина Іванівна Сичик.

 

Святковий настрій учасникам заходу створили учні та педагоги ЗОШ №18, учасники Третього міського фестивалю вуличних вертепів та музик «Нова радість стала», які нагадали усім присутнім про те, що патріотизм, силу духу, добро та милосердя потрібно проявляти не тільки у час свят. Ці духовні цінності повинні бути стилем життя справжніх українців.

 

Символічним завершенням відкритого уроку став флешмоб «Молитва за Україну» – за мир, за спокій, за єдність!

bottom of page