top of page

Проект “СімПод” | Подія 3 – Рівнезнавча раптівка “Рівне читає” 

У справжню Рівне-читальню перетворилося місто 22 травня 2017 року: діти і дорослі читали в школах, у вищих навчальних закладах, у парку імені Т. Шевченка й навіть… у міських тролейбусах! Адже в Рівному відбулася рівнезнавча раптівка «Рівне читає» у рамках загальноміського проекту «СімПод», який реалізується міським об’єднанням товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, управлінням освіти Рівненського міськвиконкому та управлінням культури і туризму Рівненської міської ради (масштабний проект «Рівне – місто унікальних подій»). Дана подія була присвячена Дню перепоховання Т. Шевченка та 100-річчю міської «Просвіти», та охопила близько 200 дітей та молоді.

 

Година читання з 12:00 до 13:00 год. у навчальних закладах відбувалась і у класах, і в шкільному дворі, і в мікрорайонах закладів… А з 14:00 год. учні із РГГ, ЗОШ №28, ЗОШ №1, НВК №12, ЗОШ №13, ЗОШ №18, ЗОШ №23 читали поезії у семи тролейбусах міста. Приємно, що до школярів приєднувалися пасажири й читали поезії разом, перетворюючи тролейбус у яскраву читацьку зону. А ще упродовж дня школярі розповсюджували в місті інформаційні листівки зі списком сучасної літератури як для дітей, так і для дорослих.

 

Справжнім читацьким вуликом 22 травня в обідню пору став міський парк імені Т. Шевченка. Саме тут школярі із двадцяти загальноосвітніх закладів міста зібралися біля пам’ятного барельєфу Кобзарю. Розпочав дійство дитячий хор «Джерельце» із Рівненської ЗОШ №23 (керівник Руслана Фурман). Незвично презентували послання «І мертвим, і живим…» під однойменну пісню сестер Тельнюк учні ЗОШ №16 (керівник Діна Лукашук). Усі разом продовжували рядки Шевченкових творів, а ще й учні зі шкіл, і звичайні перехожі мали можливість прочитати улюблені поезії у секторі «Поетичний мікрофон». Надзвичайно актуальним та мотиваційним був поетичний мікс від учнів ЗОШ №10 про важливість читання книг (керівник Ольга Сінокоп). Крім того,  усі бажаючі могли стати учасниками вікторин у «Зеленій бібліотеці», ознайомитися там із новинками сучасної літератури (підготували бібліотекарі із НВК №2) та взяти участь у Літературному міні-квесті. У ході вікторин відзначено учнів із НВК «Колегіум», а переможцями міні-квесту стали школярі із ЗОШ №25, РУГ та СпШ «Центр надії». Подяками міського об’єднання товариства «Просвіта» усіх учасників нагородили організатори події «Рівне читає» Катерина Сичик, голова «Просвіти» міста, заступник начальника управління освіти, просвітяни Мирослава Жовтан, завідувач КУ «Рівненський міський методичний кабінет», та Галина Коломис, методист КУ «РММК».

 

Важливо, що подія  об’єднала в єдиному читацькому просторі міста учнівську, студентську молодь та дорослих. І (дуже надіємось!) змотивувала рівнянь до читання сучасної літератури. Що ж, хочеш бути стильним – читай!

bottom of page