top of page

24 серпня 2016 року, у день 25-ої річниці незалежності України, місто Рівне, як і інші українські міста, квітло вишиванками, співало піснями, цвіло дитячими усмішками, оживало людськими надіями на те, що рідна держава таки буде незалежною, багатою, європейською і, головне, мирною!

Кожне українське місто у цей святковий день намагалося встановити свій «рекорд» у честь такої дати, провести незвичайний захід, залучити якомога більше людей до урочистих подій. Наше Рівне не відставало від інших: зворушливі інсталяції-спогади про наших земляків – Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО – на головному майдані міста, святкові артмайданчики у всіх мікрорайонах Рівного, а ще фестиваль шкільних хорових колективів, який відбувався з 14 до 16 години просто біля підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю.

У фестивалі взяло участь 27 шкільних колективів. Кожен з них співав свій патріотичний твір, а завершальним акордом заходу стала пісня у виконанні зведеного хору – «Україну-дивосвіт» водночас прославляло 500 учасників фестивалю! Зведеним хором диригувала Наталія Миколаївна Павлючук, керівник зразкового хорового колективу ПДМ «Віват, музико!»

Чудові дитячі голоси, святкові костюми, зворушливі тексти пісень, патріотичні настрої – усе це зробило захід справжнім святом української пісні, української душі! Організаторів фестивалю, а ними були міське об’єднання товариства «Просвіта» (голова Катерина Іванівна Сичик) та управління освіти Рівненського міськвиконкому (начальник управління Василь Степанович Харковець), приємно вразило те, що до виступів долучилися не тільки педагоги навчальних закладів, але й батьки. На імпровізовану фестивальну сцену виходили цілі родини. 

Прокидається Україна –

Посміхається, мов дитина.

Сонце котиться золоте –

Починається день!

Цей святковий рефрен, що так зворушливо звучав з вуст учасників фестивалю шкільних хорових колективів, вселяє надію на те, що для Української держави таки розпочнуться нові дні – світлі, мирні, благословенні!

bottom of page