
23 січня 2018 року в музеї «Просвіти» зібралися учні із шкіл міста, чиї малюнки стали ілюстраціями до сторінок просвітянського календаря «Рівневзори». Календар створили до 100-річчя однієї з найстаріших громадських організацій України – «Просвіти». Він вийшов яскравим і … рідним. Адже на усіх сторінках – рідне місто, намальоване дитячими руками, щиро та з любов’ю.
Учасники презентації гортали подарований їм як співавторам календар і згадували … весняний день, 27 квітня 2017 року. Саме тоді в парку «Просвіти», що в мікрорайоні «Північний», більше двох сотень школярів стали учасниками рівнезнавчої раптівки «Рівне малює», однієї з подій проекту «СімПод» у рамках загальноміського проекту «Рівне – місто унікальних подій».
Діти малювали ті куточки рідного міста, які їх найбільше вразили. Малювали пензлем і олівцями на альбомних листках, крейдою на асфальті. Створювали разом із своїми вчителями образотворчого мистецтва унікальне панно «Рівневзори», на якому зображено символічне дерево рідного міста і визначні його місця.
Кращі роботи учнів рівненських шкіл укладено в календар «Рівневзори».
Ініціатором його створення стала Катерина Сичик, голова Рівненської «Просвіти», заступник начальника управління освіти, а втілив цю ідею в життя завідувач навчального інформаційно-інноваційного центру Сергій Шнайдер зі своїми колегами.
Учасники заходу, гортаючи календар, упізнавали куточки рідного місця: «Рівненська ткаля» Толочко Софії та Хом’якової Марти із ЗОШ №5, «Передвесняне Рівне» Павленко Олени із ЗОШ №9, «Рівненський храм мистецтва» Лєдяєвої Анастасії із ЗОШ №24, «Рівненський краєзнавчий музей» Ковальчук Соломії із ЗОШ №5, «Місто Марії Несвицької» у виконанні Мельник Аліни із ЗОШ №22, «Селфі на Театральній площі» від Мельник Анастасії із ЗОШ №22, «Рівненська брама» у виконанні Гуди Назара із НВК №12, «Усіх чарує Лебединка» Толочко Софії із ЗОШ №5, «Рівне – місто сучасне» Дубич Руслани із ЗОШ №22, «Покровський собор» очима Мечкало Яни із ЗОШ №9, «Кована карета для рівненських Попелюшок» Кожушко Катерини із ЗОШ №9, «Рівненський «Текстильник» Лєдяєвої Анастасії із ЗОШ №24.
Усіх юних митців було названо. Календар презентовано. Завдяки автору сценарію та ведучій заходу Галині Коломис, яка є співавтором проекту «Сім подій» і календаря, захід став чудовим мистецьким колом для тих, хто любить рідне місто. А додали зустрічі щирості та задушевності вірші про Рівне юних поеток із Рівненської української гімназії Коломис Дарії та Миронюк Вікторії, а також патріотичні пісні у виконанні Антончука Назара з НВК №2 та Кондратюка Владислава з НВК №17.
Рівне – чудове місто, місто унікальних подій і талановитих людей. Такий меседж надіслала учасникам презентації своїм виступом учитель української мови ЗОШ №22 Ольга Росовська, яка прочитала уривок із повісті «Некерована» рівненської письменниції Лідії Рибенко: «Я люблю це місто. Не соромлюся цієї сентиментальної ніжності і шепочу: «Я люблю тебе».
А як ви любите рідне місто?











