
На свято Пречисти, в Міжнародний день миру, 21 вересня 2018 року рівненські просвітяни разом з педагогами та учнями «Школи мрій» НВК №14 відзначили День «Просвіти».
Уже стало традицією, до низки визначних свят рівненських просвітян уплітати День однієї із найстарших, найдієвіших та найпрогресивніших громадських організацій України «Просвіти»! Цей день щороку збирає активних просвітян та містян зазвичай в парку «Просвіти», який майже 20 років є затишним куточком для жителів мікрорайону «Північний». У цьому році День «Просвіти» був особливим. В рамках святкування 150-річчя Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, просвітяни провели його в не менш мальовничому куточку нашого міста Басовому Куті. Гостини відбулись разом із учнями та педагогами найсучаснішої в місті школи, «Школи Мрій» НВК №14 та мешканцями з активною громадянською позицією, що здавна славляться патріотизмом, активним залученням до громадських ініціатив. Дзвінка українська пісня, розмаїття вишиванок, дух патріотизму та ласкаве осіннє сонце створювали неймовірну атмосферу.
Розпочали свято чарівні ведучі Ірина Сорока та Іванна Дашкель, заступники директора з навчально-виховної та виховної роботи виконанням Гімну школи. Басівкутська громада особливо приємно вітала на святі шанованих гостей: голову Рівненського міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Катерину Сичик, заступника начальника управління освіти, Заслуженого працівника освіти України, голову Рівненської громадської організації «Молода Просвіта» Людмилу Грекул, членів ради «Просвіти». Для гостей юні вихованці гурту «Fly dance» закладу підготували в подарунок хореографічну композицію «Україна – це ти» (керівник Ольга Матвійчук).
Ведучі наголосили, що в цей день українці звертаються до Діви Марії, Матері Божої з молитвою дарувати Україні мир. Адже сьогодні, у час агресії північного сусіда, печальний вітер віє Україною. Бо сповнений болем за тих синів і дочок, які поклали голови за нашу свободу, які захищають ціною власного життя кожного із нас, і запропонували вшанувати пам’ять усіх загиблих за Україну хвилиною мовчання.
З вітальним словом звернувся до присутніх Юрій Демчук, директор НВК №14. Він привітав усіх з святами та зауважив, – Рівненська «Просвіта» має славну сторічну історію. У «Просвіту» люди приходять не на один день, це робота на ціле життя, це доля – бути просвітянином. Це люди, які натхненною та невтомною працею на благо рідної держави і народу наповнюють усе своє життя, які в нелегкі часи радянщини протистояли невігластву і гонінням, які і сьогодні стоять на позиціях справді щирого українства. І сьогодні ми зібрались у такому дружному колі, щоб відзначити День «Просвіти», що святкується в рамках 150-річчя з дня заснування Всеукраїнського товариства.
Рівненським міським об’єднанням товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка з 2003 року успішно керує Катерина Сичик. Вона радо вітала присутніх із святами. Тихою, кропіткою працею на благо рідної України прославились відомі рівняни-сподвижники Михайло Борейко та Євгенія Гладунова, Мирослава Косарєва та Мирослава Жовтан, Андрій Пастушенко та Лариса Ткач та ще багато тих, чия доля нероздільна з Україною. У НВК №14 найактивніша просвітянка – вчитель основ християнської етики Мельничук Антоніна Михайлівна. Влітку вона налагодила співпрацю з товариством просвіти у м. Слов’янськ Луганської області. Це великий і значимий вклад у формування національної свідомості населення на сході України. За активну діяльність голова «Просвіти» вручила їй Подяку Рівненського міського товариства «Просвіта» ім. Тараса Щевченка, а ведучі запросили до слова. Щиро і зворушливо розповідала поважна просвітянка про особистий внесок у відродження «Просвіти» на Рівненщині та налагодження зв’язків товариства з проукраїнським населенням Слов’янська.
Патріотизм родом із дитинства. І які основи будуть закладені в серцях маленьких українців, таким і буде майбутнє нашої країни. Просвітяни добре це усвідомлюють і завжди залучають до просвітницьких заходів учнівську молодь. На святі для них діяли: просвітянський літературний осередок з виставками книг та лотереєю (підготувала бібліотекар школи Світлана Ходневич). У внутрішньому дворику школи басівкутська майстриня Надія Булавська влаштувала сувенірну майстерню. Школярі молодшої школи створювали колективний малюнок миру на асфальті. З нагоди Дня миру працювала локація «Голуб миру», де Галина Петрук провела майстер-клас з техніки оригамі. Для усіх, хто бажав зарядитися позитивною святковою енергією, розім’яти м’язи, насолодитися єдністю, юні хореографи створили «динамічну локацію» і провели патріотичну руханку.
Піднесений настрій подарували присутнім юні таланти НВК №14 у музично-просвітянській феєрії на святковій сцені. Так, українських і патріотичних пісень співав хор старшокласників (керівник Людмила Павелко). Вокальний гурток виконав музичний твір «Ми за мир», а Марія Чепіль проспівала усім свідомим українцям Гімн українських націоналістів. Голова шкільного осередку «Просвіти» НВК №14 Наталя Попчук разом з донькою-першокласницею Даринкою прочитали поезію Миколи Тимчака «Лист». Дует хлопців «Dreams» у складі Володимира Сидорука та Степана Чепіля (керівник Людмила Павелко) захоплював присутніх своїм виконанням пісень «Незалежний», «Заспіваймо пісню про Україну, «Добрий ранок, Україно».
Та найбільшу зацікавленість і активність проявила учнівська молодь у проведенні просвітянського батлу, об’єднавшись у п’ять груп. Тут були тематичні запитання і відповіді, де учасники проявляли знання, ерудицію і вміння. Найактивніші та найкмітливіші були відзначені подарунками – патріотичним малюнком у техніці «боді-арт».
Оскільки Мати Божа здавна вважається покровителькою козаків, з нагоди християнського свята, сучасний козак Петро Велінець приготував «басівкутський куліш». У локації «козацька ватра» всі охочі смакували козацьким кулішем та частувалися узваром з медом, що люб’язно приготувала Спілка пасічників Рівного.
Щирі вітання з народними піснями, віршами та танцями лунали на подвір’ї школи і розносились за межі. Свято заполонило серця присутніх. Діти підтанцьовували, дорослі підспівували, всі раділи життю. Талановиті наші люди, щирі і трудолюбиві. Вони вміють співати і працювати, вирощувати хліб і боронити рідну землю, любити Україну!






