top of page

Презентація “Писання” Івана Мазепи для студентів РДГУ

19 березня, в актовій залі РДГУ відбулася презентація книги Івана Мазепи «Писання». Поетичні інкрустації, присвячені геніальній Лінії Костенко, які підготувала Галина Коломис із участю студентства історичного та філологічного факультетів, історична довідка кандидата історичних наук, учителя історії гімназії «Гармонія» Тараса Пилиповича, про постать Мазепи в українській історії, погляд науковців Тетяни Сергіюк та Наталії Хомечі на Мазепу-письменника, Мазепу-мецената, пісня про Мазепу від бандуриста-просвітянина Назарія Волощука, виступ-звернення Катерини Сичик про необхідність збереження історичної пам’яті, про відповідальність кожного українця за долю рідної землі та її незалежність і соборність – усе це відбувалося упродовж презентації книги.

 

Символічно, що 20 березня – день народження Івана Мазепи. І ця презентація стала не просто літературною подією, а вшануванням пам’яті людини, яку ще й сьогодні бояться в Москві, адже Іван Мазепа – один із не багатьох політиків, який зумів зробити їй виклик і продемонструвати супротив.


Не можна не згадати Шевченка і його заповіт вивчати та читати нашу славу (історію) «од слова до слова». «То й мудрість в нас була б своя».


Читаймо, вивчаймо, пишаймося!

bottom of page