top of page

 Відкриття музею-бібліотеки “Просвіта Рівненщини ім. Т. Шевченка”

15 березня 2012, на базі СпШ №15, відбулося урочисте відкриття музею-бібліотеки «Просвіта Рівненщини ім. Т. Г. Шевченка». Багато зусиль було прикладено для створення цього музею, тому надзвичайне піднесення, яке відчувалося між просвітянами та всіма, хто долучився до цієї праці, було очевидним.

 

Гостями свята були міський голова Володимир Хомко, його заступник Галина Кульчинська, начальник обласного управління освіти та науки Іван Вєтров, письменники обласного відділення Спілки письменників України, лідери «Просвіти» минулих років та сьогодення, керівники громадських організацій, співробітники обласного краєзнавчого музею, члени міської та обласної «Просвіти». 

 

На відкритті музею пані Катерина Сичик провела для всіх присутніх оглядову екскурсію, в якій розповіла про зародження «Просвіти» в Україні, періоди діяльності «Просвіти» на Рівненщині, про лідерів та напрямки діяльності цієї організації. Катерина Іванівна зазначила, що відкриття музею в 2012 році є символічним, адже виповнюється 95 років з дня заснування «Просвіти» на Рівненщині. Також голова міського об’єднання звернула увагу, чому музей було створено саме в СпШ №15: в 1930-их роках на кошти «Просвіти» було збудовано приміщення для української приватної гімназії, в якому зараз знаходиться спеціалізована школа №15.

 

На відкритті Катерина Іванівна вручила подяки людям, які безпосередньо брали участь у створенні музею: директору СпШ №15 та члену ради міської «Просвіти» Світлані Істоміній за постійну організаційну підтримку; співробітниці обласного краєзнавчого музею Людмилі Шлапак за оформлення музею; фірмі «Чіп» за виготовлення турнікетів; фірмі «Пріокс» за виготовлення меблів та стендів; керівнику гуртка Малої Академії Мистецтв в ЗОШ №23 Людмилі Лисак за вишиту нею емблему «Просвіти»; художнику, керівнику гуртка міського центру творчості учнівської молоді Олександру Кузьмичу за намальований ним портрет Т. Шевченка; дизайнеру Олегу Огню; а також міському голові Володимиру Хомку за надану фінансову та організаційну допомогу (50 000 гривень для створення музею було виділено з міського бюджету).

 

Володимир Хомко привітав усіх з цією подією, подарував чудові подарунки «Просвіті» та зазначив, що майбутнє України твориться за допомогою таких організацій як «Просвіта».  

 

Приміщення музею освятив о. Володимир церкви св.мчч. Віри, Надії, Любові та матері їх Софії у місті Рівному.

 

Голова міської «Просвіти» Катерина Сичик висловила надію, що музей-бібліотека стане дієвим культурно-просвітницьким центром, не тільки для просвітян, а й для всієї громади.

bottom of page