Конкурс декламаторів поезії “Нас єднає Кобзар”
Напередодні Шевченківських свят, 4 березня 2021 року в музеї-бібліотеці Рівненського міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, що знаходиться у СпШ №15, відбувся конкурс декламаторів поезії Тараса Шевченка «Нас єднає Кобзар». Організаторами конкурсу були управління освіти РМВ, рівненська міська «Просвіта» та ГО «Рівне разом». В актовій залі школи зібрались учасники конкурсу, вчителі ЗОШ Рівного, просвітяни та шанувальники Шевченківської поезії, де відбулось відкриття святкового дійства. Катерина Сичик, заступник начальника управління освіти, голова міського об’єднання «Просвіта», голова журі конкурсу привітала присутніх з святом весни і розповіла про умови конкурсу. Почесним гостем і членом журі був Віктор Шакирзян, секретар Рівненської міської ради, голова ГО «Рівне разом», який побажав успіхів учасникам і зауважив, що любов до Шевченкового слова, і є любов до України.
З натхненням і трепетом дикламували учасники конкурсу Шевченкові твори в музеї Просвіти, де з вишитих портретів, рушників та книг пильно споглядав на них Тарас Шевченко і заслуховувались члени журі. З музею велась онлайн трансляція до актової зали і всі присутні мали можливість насолоджуватись читанням. 29 школярів рівненських навчальних закладів (віком 14-17 років) змагались у конкурсі, але перемогли найкращі. Перше місце посів Олександр Манелюк, учень ЗОШ №24, друге - Роман Матюхін, НВК №2, третє розділили: Вікторія Безушко (НВК №12) та Юлія Ніколайчук (ЗОШ №18). Усі конкурсанти були відзначені сертифікатами лауреата та учасника конкурсу. Переможці отримали грошові винагороди, а Анастасія Калініна була відзначена подарунком-книгою Єжи Єнджеєвича «Українські ночі або родовід генія» від міської «Просвіти».
Для просвітян наш пророк, український геній Тарас Шевченко, завжди був і залишається у серці на першому місці. Отож, і виник задум доброї справи у рівненської міської «Просвіти», спільно з управлінням освіти доносити до сучасників слово Кобзаря з минулих століть. Адже, сьогодні наше суспільство його так потребує, і воно ніколи не втратить своєї актуальності.