top of page

22 березня 2016 року у виставковій залі Міського будинку культури відбулася презентація вишитої унікальної збірки віршів Івана Франка «Народна пісня».

 

Чудовим зачином дійства був виступ вихованців Рівненської ЗОШ №18, які читали та інтерпретували поезії великого українця як нашого сучасника.

 

Книга, над якою рівненська майстриня та письменниця Олена Медведєва працювала 10 місяців і на 33 сторінках якої вишито більше трьох десятків віршів Каменяра, заввишки 60 сантиметрів і важить 5 кілограмів. Орнамент, який обрала автор для оздоблення книги, – улюблений візерунок самого Івана Франка. Кілька сторінок виконані в кольорах державного прапору України. Це рекордна за розміром вишита книга в Україні. Однак пані Олена каже, що на рекорд не претендує, робила це за покликом душі, аби спонукати українців перечитати твори Франка, які є такими актуальними для сьогодення. Рівнянку вже запросили з цією роботою до Києва, туди вона поїде восени. А до цього часу унікальна робота подорожуватиме Рівненщиною.

 

Побачити на власні очі грандіозний витвір мистецтва, до кінця березня можна буде в музеї бурштину, що у Будинку вчених на вулиці Симона Петлюри.

 

Про вишиту книгу і про її майстриню щиро і тепло відгукувалися усі учасники презентації.

bottom of page